sprzęt fitnessOsoby zmagające się z otyłością często szukają drogi na skróty, skutecznego i szybkiego sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów i to najlepiej przy podjęciu minimalnego wysiłku z własnej strony. Niestety w zdecydowanej większości przypadków tego typu sposoby zawodzą i nawet jeśli przynoszą jakieś efekty, są to najczęściej efekty krótkoterminowe lub osiągane kosztem własnego zdrowia. Zamiast poszukiwań super nowoczesnego sposobu na odchudzanie, najlepiej trzymać się standardowych, sprawdzonych metod tj. dieta i trening z wykorzystaniem sprzętu fitness, i odchudzać się z głową, czyli robić to etapami.

Pierwszy etap odchudzania z głową to dobór właściwej diety i zmiana przyzwyczajeń żywieniowych. Jeśli mamy problem z samodzielnym przygotowaniem takiej diety możemy skonsultować się ze specjalistą dietetykiem, który dobierze dla nas optymalną kompozycję posiłków. Jeśli nie korzystamy z pomocy dietetyka, pamiętajmy przede wszystkim o zmniejszeniu ilości codziennie pochłanianych kalorii, przede wszystkim o odstawieniu słodyczy i potraw zawierających wiele węglowodanów. To właśnie takie jedzenie jest główną z przyczyn otyłości. Poza tym pamiętamy o uregulowaniu czasu posiłków i o zasadzie spożywania pięciu posiłków w ciągu dnia. Dzięki temu nie powinniśmy być głodni, a zjadane przez nas jedzenie będzie wchłaniane i spalane przez organizm na bieżąco. Ostatni posiłek powinniśmy zjadać przed godziną 20, tak by dać żołądkowi czas na odpoczynek.

Drugi etap odchudzania z głową to dobór odpowiednich ćwiczeń fizycznych. Przydatny w tym zakresie będzie podstawowy sprzęt fitness, czyli ogólnodostępne i niedrogie urządzenia treningowe, które możemy kupić sobie do domu i w ten sposób ćwiczyć nie tylko na siłowni, ale również w zaciszu własnego mieszkania. Podstawowy sprzęt fitness, jaki może pomóc nam w odchudzaniu, to rowerek treningowy – bardzo dobre rozwiązanie przy większej otyłości, różnego rodzaju piłki i taśmy gimnastyczne, stepper, mata treningowa, a także drobne obciążenia w postaci hantli lub specjalnych opasek zakładanych na nogi. Jeśli nabierzemy odrobiny sprawności i poprawimy naszą kondycję i gdy pozwali nam na to stan naszych stawów, możemy również zacząć biegać lub zapisać się na zajęcia fitness.