Poduszki do dekoracji stanowią jeden z niezbędnych elementów wchodzących w skład urządzania wnętrz. Przy stosunkowo niewielkim koszcie możemy odmienić wystrój swojego mieszkania. A jedyne, co ogranicza nas w ich wyborze to osobista wyobraźnia. Aby jednak cieszyć się ich pięknem, warto wiedzieć, czym się kierować podczas ich wyboru.

Choć pierwsze wrażenie jest rzeczą szalenie ważną, nie powinniśmy ulegać mu podczas kupowania poszewek dekoracyjnych. Nie zawsze bowiem to, co wpadnie nam w oko, odpowiada naszemu wnętrzu. Pomocny w zakupie może być próbnik kolorów/materiałów dominujących w mieszkaniu, który okaże się przydatny w dostosowaniu poszczególnych barw do stylistyki zajmowanego wnętrza.

Kolejną ważną kwestią jest materiał. W tym zakresie prym wiodą poduszki do dekoracji wykonane z poliestru, które cieszą się największą wytrzymałością. Równie ciekawą propozycję stanowi satyna, która choć jest delikatna w dotyku, to jednak jej odporność w dużej mierze jest uwarunkowana zastosowanym splotem.