Szukając dobrych butów na zimę większość pań stawia na klasykę i sięga po skórzane kozaki lub wysokie, skórzane botki. Tymczasem na śnieżne zaspy lepsze będą inne, być może mniej eleganckie, ale za to niezwykle ciepłe i nieprzemakalne śniegowce. Co ciekawe, oba typy butów znajdziemy w ofercie niemal każdego producenta obuwia zimowego. Przykładem mogą być buty Vices, które wyglądem przypominają najbardziej popularne w danym sezonie modele butów damskich, znanych ze światowych wybiegów mody. Wśród butów Vices znajdziemy zarówno eleganckie kozaki, jak i wspomniane śniegowce. Przy okazji warto zastanowić się, kiedy sięgnąć po śniegowce, a kiedy pozostać przy klasycznych kozakach.

buty vices 2017

Odpowiednie buty na zimę

Śniegowce, jak sama nazwa wskazuje, to idealne buty na śnieg. Ze względu na sposób wykonania tych butów, oferowana przez nie wygoda użytkowa stoi na pierwszym miejscu, zawsze przed ich wyglądem zewnętrznym. Tego typu buty pozbawione zostały wysokiego obcasa. Brakuje tu również efektownie profilowanej cholewy. Zamiast tego otrzymujemy but o maksymalnie prostej konstrukcji, na pierwszy rzut okaz przypominający mocno zabudowanego kapcia. Kosztem atrakcyjnego wyglądu otrzymujemy but niezwykle ciepły, nieprzemakalny, idealny do hasania po głębokim śniegu, do zabaw z dziećmi na dworze, do spędzania większej ilości czasu na stoku, nie koniecznie na nartach. Śniegowce sprawdzą się zatem w luźniejszych stylizacjach, w mniej zobowiązujących sytuacjach życia codziennego, zwłaszcza podczas wyjazdów w góry, gdzie zawsze można spodziewać się większych ilości śniegu.

Moda w stylu Vices

Kozaki to klasyczny rodzaj obuwia zimowego, po które chętnie sięgają panie w każdym wieku. Z kozakami, niezależnie od tego czy są to naśladujące najbardziej modne fasony buty Vices, czy też kozaki innych producentów obuwia damskiego, dobrze komponuje się niemal każda część zimowej, damskiej garderoby. Ze względu na sposób wykonania kozaki to buty niezwykle eleganckie, dobrze wpisujące się we wszelkie rodzaje bardziej oficjalnych stylizacji. Oczywiście kozaki mogą być również stosowane w codziennych stylizacjach. Obuwie tego typu nie sprawdzi się jednak podczas zabaw na śniegu, zwłaszcza gdy korzystasz z kozaków na wysokim obcasie. Dlatego dobrą alternatywą dla obuwia tego typu, w tych konkretnych okolicznościach, mogą być mniej eleganckie, ale za to niezwykle ciepłe i nieprzemakalne buty Vices, konkretnie śniegowce. Wybór tych butów być może nie jest tak duży, jak w przypadku kozaków. Wciąż jednak możemy wybierać spośród co najmniej kilku różnych par, dzięki czemu łatwiej dopasować nam takie buty do naszego aktualnego stroju.