Każdemu przyda się czasem zdobycie kilku podstawowych informacji o doborze. ubrań, Warto też od czasu do czasu porządkować swoją wiedzę na ten temat. Wszystko dlatego, aby wystrzegać się prostych błędów w ubiorze, których z łatwością da się uniknąć. Nie warto polegać wyłącznie na własnej intuicji - odrobina wiedzy nie zaszkodzi, a w wielu sytuacjach okaże się niezwykle cenna. Wybór męskiej garderoby wcale nie jest tak prostą sprawą, jak z pozoru mogłoby się wydawać. Wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu z odzieżą, by przekonać się, jak wiele rodzajów ubrań jest proponowanych panom. Trzeba naprawdę niemałego rozeznania w temacie mody, by z tego wszystkiego skomponować jakieś użyteczne i schludne stylizacje. W przypadku koszul istnieją na szczęście uniwersalne zasady, które sprawdzają się zawsze, gdy trzeba kupić tę część garderoby, tak chętnie przez panów noszoną. Trudno wyobrazić sobie bez nich męską szafę.

Model i rozmiar, czyli o kwestiach podstawowych

Koszula - niezbędny element męskiej garderobyŹle dobrana koszula potrafi bardzo zeszpecić wizerunek. Nawet jeśli jest ładna, elegancka i uszyta z wysokiej jakości materiału, lecz nie pasuje do konkretnej sylwetki, wywoła efekt odwrotny do zamierzonego. Koszule nie mogą być zbyt luźne ani zbyt obcisłe. Należy dokładnie przeanalizować ich wielkość. Trzeba pamiętać, że ta część garderoby posiada dwa rozmiary - jeden odnosi się do koszuli jako takiej, drugi zaś do odwodu kołnierzyka. Ponadto rozmiary mogą różnic się w zależności od konkretnego fasonu koszuli. Dlatego też zakupów nie należy robić w pośpiechu. Trzeba zarezerwować sobie odpowiednią ilość czasu na przymiarki i nie stronić od porad zaufanych osób. Koszule występują w różnych wariantach, przystosowanych do określonych okazji. Zakłada się je w zależności od konkretnych okoliczności. Koszule eleganckie, zakładane na uroczystości przystosowane są do noszenia z garniturem. Mogą mieć mankiety zapinane na spinki lub guziki. W duecie z muszką często nosi się koszule, które mają schowane guziki pod specjalną listwą. Na co dzień zakłada się koszule, które ogólnie określa się mianem casualowych. Nadają się one zarówno do pracy, jak i na mniej zobowiązujące wyjścia. Bardzo modne ostatnio są koszule typu slim fit. Trzeba jednak pamiętać, że są one przeznaczone dla panów o smukłej sylwetce. Mężczyźni o potężniejszej budowie ciała powinni stawiać na klasyczne modele. Zbyt ciasne koszule, krępujące swobodę ruchów nigdy nie prezentują się dobrze. Podobnie zresztą jak fasony zbyt obszerne na szczupłych panach.

Schludna garderoba warunkiem atrakcyjnego wyglądu

Krój koszuli jest bardzo ważną rzeczą. Niezależnie od modelu, należy zwracać uwagę na to, czy rękawy nie są za długie lub zbyt krótkie, czy materiał nie ciągnie się ani nie marszczy. Ważne są tejże rękawy, które nie mogą opadać. Na szczęście jest z czego wybierać. Jednakże samo posiadanie ładnych koszul nie gwarantuje jednak pełnego sukcesu. Trzeba pamiętać o tym, by garderoba zawsze była czysta i starannie wyprasowana. Tylko wtedy koszula będzie prezentować się atrakcyjnie.