Moda damska, zwłaszcza w kwestii bluzek i topów, zmienia się niczym górska pogoda. Pastelowe odcienie, które jeszcze nie tak dawno temu cieszyły się sporą popularnością, dziś są już passe. Tegoroczny sezon letni to prawdziwe wyzwanie dla kobiet, które nie boją się kusić.

Tegoroczna moda każe zakładać bluzki lekkie i eleganckie, ale przyprawione szczyptą pieprzu. W dobrym guście są bluzki damskie nieco krótsze, odsłaniające trochę brzucha. Królują wycięcia i prześwity - zwłaszcza na plecach i w okolicach dekoltu. Tak, tego lata w modzie jest nieco kuszący styl. Na fali pozostają również grochy i kwieciste motywy. Co jeszcze? Koronki - wyglądają skromnie i konserwatywnie, dzięki czemu są odpowiednie na każdą okazję, jednak liczne prześwity zdecydowanie dodają seksapilu. Dużą popularnością cieszą się również motywy etniczne, zwłaszcza związane ze Stanami Zjednoczonymi. Dla wszystkich kobiet, które poprzez strój próbują wyrazić swoje własne "ja", idealne będą t-shirty z nadrukami. Projektanci bluzek damskich prześcigają się w wymyślaniu zabawnych haseł, istnieje również możliwość złożenia indywidualnego zamówienia. Dla każdego coś dobrego. Na oficjalne okazje najlepsze będą bluzki z kołnierzykiem, stójką lub z kokardą. Przebojem tego sezonu są odcienie błękitu i jasne kremowe barwy. Wyglądają tak samo elegancko jak biel, ale wprowadzają do ubioru nieco swobody. Wśród topów również można zauważyć modę na odważne fasony. Podobnie jak w przypadku bluzek damskich, także one mają kusić i działać na męską wyobraźnię.

Na szczycie rankingu popularności pozostają fasony odsłaniające ramiona i z licznymi prześwitami. I bardzo dobrze! Tego roku lato wręcz rozpieszcza nas upalną pogodą, więc im lżej i bardziej zwiewnie się ubieramy, tym lepiej. W kwestii kolorów, dużą popularnością cieszą się topy w jasnych barwach - beżowych i kremowych. Wiecznie modne pozostają paski, ale tutaj należy wykazać się ostrożnością - pasiaste motywy nie będą odpowiednie dla każdej sylwetki, podobnie jak koła i grochy.