Każda kobieta marzy o pięknych, podkręconych rzęsach. Niestety nie wszystkie panie zostały tak hojnie obdarowane przez naturę. Na szczęście z pomocą przychodzą różnego rodzaju zabiegi, które z powodzeniem uzupełniają braki w rzęsach. Dzięki nim spojrzenie nabiera tajemniczości. Nie bez powodu wiele kosmetyczek oferuje usługę przedłużania rzęs. Jak przygotować się do proponowania swoim klientkom wyspecjalizowanej stylizacji rzęs? Na pewno ważne jest przygotowanie stanowiska, które będzie zawierać stół lub fotel kosmetyczny, taboret oraz specjalistyczną lampę na giętkim ramieniu. Poniżej krótki poradnik dotyczący ekwipunku.

Wysokiej klasy akcesoria

Lista niezbędnych narzędzi dla stylistki rzęs może wyglądać różnie. Wszystko zależy od umiejętności, przebytych kursów i metody, z której korzysta. Produkty do przedłużania rzęs to przede wszystkim:

  • dobrej jakości pęsety z precyzyjną częścią styczną,
  • separatory do rzęs (piankowe lub kolagenowe),
  • produkty czyszczące naturalne rzęsy i zwiększające ich przyczepność,
  • artykuły higieniczne, jak maseczki oraz rękawiczki,
  • klej do rzęs w komplecie ze szkiełkiem,
  • szczoteczki do wyczesywania,
  • aplikatory do nakładania produktów,
  • rzęsy o przeróżnej grubości i długości.
Produkty do przedłużania rzęsProdukty do przedłużania rzęs

 powinny być zamawiane tylko i wyłącznie w renomowanych punktach. Omawiane miejsca zapewnią bezpieczeństwo i higienę. Obecnie pojawiło się wiele hurtowni również internetowych, gdzie z łatwością można kupić pełen komplet potrzebny do uzupełnienia i stylizowania rzęs. Opłaci się śledzić na bieżąco nowości, ponieważ produkty do przedłużania rzęs to kategoria, która jest ciągle udoskonalana.

Klucz do sukcesu, czyli regularny rozwój

Do wykonywania tego rodzaju usług konieczne są różnorodne szkolenia zapewniające najwyższe kwalifikacje. Metod i produktów jest bardzo dużo. Warto określić obszar, w którym chcemy się poruszać i dołożyć wszelkich starań, aby uzyskać komplet wymaganych certyfikatów. Do najpopularniejszych sposobów należy metoda 1:1, która jest bardzo szybka w aplikacji. Kolejne zabiegi to bardzo popularne metody objętościowe w formatach 2D, 3D, 4D, a nawet 8D. Wszystko zależy od osobistego gustu klientki i od wytycznych przekazanych na początku spotkania. Wszystkie te etapy są konieczne do zachowania bezpieczeństwa w czasie pracy oraz uzyskania zniewalającego efektu końcowego. Bardzo istotne są warunki, jakie stworzy kosmetyczka, z jakich materiałów korzysta oraz ile wykaże chęci do poszerzania swojej wiedzy i praktyki. Tylko połączenie tych trzech filarów sprawi, że klientki będą wracać regularnie.