Gra na gitarze staje się coraz popularniejszym zajęciem. Wobec tego wiele osób poszukuje nie tylko gitary i akcesoriów do gry takich jak kostki czy struny, ale także nut. Warto pamiętać o tym, że dobry podręcznik i książka zawierająca nuty na gitarę stają się prawdziwym niezbędnikiem każdego amatora gry na tym instrumencie. Gdzie je znaleźć i jakie wybrać? Najlepiej byłoby skierować swoje kroki do dobrej księgarni muzycznej albo sklepu muzycznego. Jeśli nie mamy takiego w swojej okolicy, na ratunek przyjdzie nam księgarnia lub sklep internetowy, który prowadzi sprzedaż wysyłkową. Zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych sklepach powinni pracować specjaliści służący radą przy wyborze nut, którzy pomagają początkującym dobrać podręczniki i nuty najodpowiedniejsze na danym etapie nauki a nawet w zależności od osobistych preferencji osoby uczącej się.

[caption id="attachment_796" align="aligncenter" width="300"]Nuty do nauki gry na gitarze Nuty przeznaczone do gry na gitarze[/caption]

Przewagą nut wydanych drukiem nad nutami, jakie czasem można znaleźć w internecie jest przede wszystkim ich przejrzysty układ, odpowiednie rozłożenie taktów na stronach, co znacznie ułatwia grę. Jakość opracowań nut ma szczególne znacznie zwłaszcza dla osób początkujących, dlatego warto zainwestować w dobre nuty na gitarę wydane na papierze, opracowane przez profesjonalnych muzyków, z propozycjami palcowania i wskazówkami co do sposoby wykonywania danego utworu. Jest to duża różnica w porównaniu z dosyć uproszczonymi zapisami nutowymi jakie znaleźć można w internecie, a które mogą nawet zniechęcić do ćwiczeń niewprawione osoby.