Opaski dla biegaczy stanowią niezwykle popularny rodzaj wyposażenia każdego miłośnika uprawiania aktywności fizycznej. W zasadzie nie powinno to nikogo dziwić, albowiem wysokie właściwości tychże produktów w zdecydowanej mierze budują tą zależność. Szeroki wachlarz rodzajowy sprawia, że z wyborem idealnej dopasowanej do indywidualnych potrzeb opaski nie powinniśmy mieć żadnego problemu.

Funkcjonalna opaska do biegania

Współczesne opaski dla biegaczy charakteryzują się wieloma cechami. Przede wszystkim jednak ich rolą jest stymulacja krążenia krwi, zaczynając od stóp, aż do serca. W dalszej kolejności ich zadaniem jest dotlenienie mięśni, tym samym usprawniając procesy metaboliczne polegające na usuwaniu toksyn oraz innych szkodliwych substancji z organizmu. Dzięki opaskom mięśnie nie ulegają tak szybkiemu zmęczeniu, co powoduje, że biegacz nawet pomimo długiego treningu, nadal może zachować stały poziom intensywności.

opaska do biegania

Duży udział w tym zakresie odgrywa stopniowa kompresja, bardzo podobna do tej, jaką zapewniają nam skarpety. Jej najwyższe parametry zlokalizowane są w pobliżu kostki, zaś najmniejsze pod kolanem. Z uwagi na wspomnianą kompresję, każdy fragment łydki jest uciskany w odpowiednim stopniu, co sprawia, że krew nie zalega w mięśniach, tylko na bieżąco jest z niej usuwana. Opaski dla biegaczy mają jeszcze jedno zadanie do spełnienia. Ich obowiązkiem jest utrzymanie mięśni i zniwelowanie stopnia wibracji. Ten element wywiera ważne znaczenie, w szczególności wtedy, gdy jesteśmy pasjonatami długich dystansów. Z uwagi na swoje właściwości utrzymywania mięśni w jednym miejscu, zmniejszają prawdopodobieństwo występowania mikrourazów.

Opaska bandana o uniwersalnym charakterze

W ekwipunku każdego miłośnika aktywności fizycznej nie może również zabraknąć specjalnej chusty, która może być zakładana zarówno na głowę, szyję lub wiązana na karku. To oczywiście opaska bandana, która niegdyś kojarzona była głównie z ulicznymi gangami, dziś chętnie wykorzystywana przez pasjonatów sportu.

Współczesne modele tychże chust dostępne są w różnorodnych wariantach kolorystycznych, wykonywane w technologii bezszwowej. Wszystko to sprawia, że należycie przylegają do głowy, nie powodują otarć czy podrażnień. Z uwagi na przewiewność zastosowanego materiału oraz umiejętność odprowadzania wody, mogą być wykorzystywane nawet podczas bardzo upalnych dni.

Na rynku dostępne są opaski bandany przewidziane na każdą porę roku. Wszystko z uwagi na właściwości termoregulacyjne, które sprawiają, że odzież zarówno dobrze sprawdza się w sytuacji, gdy na dworze wieje wiatr lub gdy panuje niska temperatura.