Niby poznanie własnego rozmiaru buta jest rzeczą oczywistą nie przynoszącą żadnych trudności, jednakże wbrew pozorom niewiele osób wie, jak naprawdę powinno się dobierać numer do długości podeszwy stopy. Buty dziecięce posiadające proste modele i formy dają niewielkie pole możliwości do popełnienia błędu, zaś dobrze dobrane obuwie sklep powinien gwarantować również fachowością obsługi klientów.

Najlepsze buty damskie nie są zależne od tego czyjej są produkcji ani nawet od tego z jakich materiałów są wykonane, największym walorem jest odpowiednia konstrukcja i wyrób czyli między innymi sposób szycia. To właśnie dzięki tym przymiotom oferowane obuwie sklep może reklamować jako najwyższej jakości, trwałe i użyteczne przez więcej niż jeden sezon, a dodatkowo atrakcyjnie się prezentujące.

Niewiele panów myśli o tym, kiedy kupi następną parę butów, dlatego tak ważne jest aby buty męskie miały jak najlepszej jakości wykonanie. Dzięki temu posiadacz dostaje gwarancje, że kupił buty, które będą mu służyły przez wiele lat. Jeśli na buty sklep gwarantuje kilkuletnią gwarancję użytkowania jest to kolejny punkt dla marki i jakości obuwia oraz powód do powrotu po raz kolejny do tego samego sklepu.