Komfort naszych stóp

Wygodne i dobrej jakości obuwie to podstawa dbania o komfort i zdrowie naszych nóg. Buty powinny być wykonane z najwyższą starannością, tak, by zapewniały elastyczność, tak, by stopa mogła swobodnie się zginać i lekkość, by nie była obciążona. Dlatego buty Baldowski to najlepsza propozycja dla naszych stóp - obuwie z najwyższej jakości skóry naturalnej.

Skóra jako surowiec

Prawdziwa skóra pozyskiwana z ciała zwierzęcego składa się z trzech warstw: naskórka pokrytego włosami, składającej się z tkanki łącznej skóry właściwej oraz warstwy podskórnej. Do produkcji obuwia wykorzystywana jest skóra właściwa, starannie oddzielona od dwóch pozostałych warstw.  

Dlaczego skóra?

Buty Baldowski to produkcja wyłącznie skórzanego obuwia, czyli butów wykonanych z najlepszego materiału. Co sprawia, że skóra naturalna ma taką przewagę nad innymi materiałami? Jest elastyczna i dopasowuje się do kształtu stopy. Jest materiałem niezwykle lekkim, dzięki czemu zapewnia pełen komfort. Wytrzymałość gwarantująca odporność na niskie temperatury, zapewnia trwałość, dzięki czemu materiał nie pęka. Absorpcyjność, pochłanianie wilgoci, zapobiegają poceniu stopy i minimalizują ryzyko otarć. Skóra to także elegancki i prestiżowy wygląd, dlatego obuwie marki Baldowski, to styl i jakość.