Niestandardowa dekoracja stołu weselnego nie jest dziś niczym… niespotykanym. Bardzo wiele par decyduje się na to, aby na stołach znajdowały się rzeczy niecodzienne, zaskakujące i zapadające w pamięć gościom. Warto zawsze kilka razy przemyśleć realizację takiego niestandardowego planu, aby nie okazał się trudny czy wręcz niemożliwy do zorganizowania. Dlatego przyszykowaliśmy kilka inspiracji.

Na dobrą sprawę dekorowanie stołu weselnego, choć zależy niejednokrotnie od firmy, którą wynajmiemy w tym celu, jest do pewnego stopnia zależne od naszych oczekiwań oraz wizji tego dnia. Z tego powodu prezentujemy pięć nietypowych dekoracji, które możemy spotkać na stołach weselnych bądź które mogą stać się dla nas inspiracja do poczynienia własnych planów.

1. Kwiaty doniczkowe

Wszyscy przywykli do tego, że na stole weselnym znajdują się przede wszystkim kompozycje z kwiatów ciętych. O wiele lepszym jednak pomysłem mogą być kwiaty doniczkowe, które świetnie sprawdzają się zwłaszcza w przypadku osób chcących je potem wykorzystać. Jeśli zależy Ci na ekologii i zieleni wokół Ciebie, to kwiaty doniczkowe – np. storczyki, ale również kwitnące anturium czy sezonowe kwiaty, np. stokrotki – będą świetnym rozwiązaniem na dekorację stołu weselnego.

2. Sztuczne drzewa

Gałęzie pomalowane farbą w sprayu, osadzone na wysokich, strzelistych wazonach, a dodatkowo ozdobione np. sznurami perełek czy koralików – to świetne rozwiązanie na dekorowanie stołu weselnego, zwłaszcza stołów okrągłych. W ten sposób możemy nad głowami gości przygotować iście bajkową scenerię. Wszystkie produkty możemy zakupić tutaj: https://www.slubna-alejka.com.pl/pl/c/Dekoracja-stolu-weselnego/149.

3. Światło i woda

Zamiast klasycznego, sztucznego oświetlenie z żarówek można wybrać nietypowe kompozycje z wody, kamyków czy koralików oraz małych świeczek. W takim przypadku do szklanych wazonów wsypujemy kolorowe kamienie czy szklane kulki, nalewamy do wnętrza wody, a na powierzchni umieszczamy małą, świecącą się świeczkę czy specjalny podgrzewacz. Warto tylko zaznaczyć, aby obsługa sali czuwała nad dekoracjami stołu weselnego i wymieniała zużyte świeczki.

4. Balony z helem

Balony wypełnione helem, duże, białe bądź przezroczyste, z wsypanym do środka, kolorowym brokatem czy konfetti – wszystkie te pomysły sprawdzą się równie dobrze. takie dekoracje stołu weselnego nikomu nie będą przeszkadzać, a można je przytwierdzić praktycznie do wszystkiego.

5. Strusie pióra

Farbowane na różne kolory albo zupełnie białe strusie pióra możemy połączyć np. z kolorowymi świeczkami albo strzelistymi kwiatami. Będą one stanowiły zupełnie nietypowe dekoracje stołu weselnego, które stworzą elegancki, a przy okazji romantyczny klimat.