Zbliża się czas urlopów i na pewno wielu z nas przygotowuje się w tym czasie na większą lub mniejszą podróż, by nieco odetchnąć od dnia codziennego i stałego miejsca zamieszkania. Pewnie dla każdego z nas najgorsze jest pakowanie i pamiętanie o wszystkich rzeczach, które trzeba ze sobą zabrać. Sprawę nieco ułatwia walizka podróżna, która przede wszystkim jest pakowana i dostosowana wielkością oraz wagą, co jest szczególnie ważnym aspektem zwłaszcza podczas podróży samolotowych. Podpowiemy na co musisz zwrócić uwagę przy kupowaniu walizki w podróż.

Bagaż bagażowi nierówny

Wycieczki to jeden z najprzyjemniejszych, wakacyjnych sposobów na spędzenie czasu urlopowego. Wielu z nas bardzo często wybiera wycieczki zagraniczne, do których trzeba się odpowiednio przygotować. Wybór miejsca, hotelu, czy biura podróży, który wycieczkę zaplanuje za nas to jedno, potem trzeba się na nią odpowiednio przygotować zabierając ze sobą bagaż z odpowiednimi rzeczami. Niemal każda linia lotnicza nakłada ograniczenia co do wielkości i gabarytów bagażu i walizki podróżnej. Warto wcześniej zorientować się, jakie są wymagania co do bagażu. Za przekroczenie ustalonych kilogramów trzeba nieraz wiele dopłacić. Nie warto sobie tym sposobem psuć urlopu, zanim na dobre on się rozpocznie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze walizki?

Wybierając walizkę podróżna zastanów się nad tym, jak często podróżujesz. Jeśli są to wypady typowo wakacyjne to warto wtedy kupić nieco tańszy model, który przy małej intensywności podróżowania na pewno wytrzyma wiele. Zawsze jednak lepiej kupować walizki z twardą obudową, zwłaszcza gdy wybieramy się w podróż samolotem. Powłoka ta chroni przed uszkodzeniami w luku bagażowym . Ma ona jednak dość znaczącą wadę – jest cięższa od tej z miękką powłoką. Jest al. Nich alternatywa: walizki podróżne półtwarde. Na sporadyczne podróże jest to opcja najlepsza. Wybierz walizkę, która ma solidną, wyciąganą rączkę oraz obrotowe, kauczukowe kółka. Ten niewielki szczegół bardzo ułatwi podróżowanie i szybkie przemieszczanie się nawet z ciężkim bagażem. Podczas podróży samolotem warto mieć bagaż rejestrowany a także podręczny. Ten drugi nie podlega opłatom samolotowym i ile ma odpowiednie wymiary i kilogramy. W tym przypadku warto kupić podręczną walizkę kabinową, która ma odpowiednie rozmiary i niewielką wagę. Wielkość i ciężkość bagażu rejestrowanego uzależniona jest od linii lotniczych, jakimi lecimy oraz celu podróży. Zazwyczaj bagaż może mieć do 40 kg, jednak zwyczajowo wynosi maksymalnie 23 kilogramy. Każdorazowo przed wyjazdem trzeba sprawdzić, jakie wymagania co do bagażu mają linie lotnicze. Jednak w większości przypadków – zazwyczaj w często obierane kierunki – jest ona bardzo zbliżona.