Skateboarding to jedna z ulubionych aktywności fizycznych młodych osób. Ten ciekawy sport rozwija poczucie równowagi, a także wymusza doskonałe panowanie nad swoim ciałem. Podstawowym sprzętem każdego sportowca jest oczywiście deskorolka. Jednak to nie wszystko, co będzie potrzebne do wykonywania akrobacji. Zakup deskorolki to tylko początek. Jakie akcesoria mogę się jeszcze przydać?

Bardzo istotnym elementem stroju jest odpowiednie obuwie. Od jego rodzaju i jakości zależy bezpośrednio nasz komfort, ale też i bezpieczeństwo. Buty Nike SB stworzone są z myślą o skateboardzistach. Posiadają grubszą podeszwę oraz odznaczają się większą masywnością niż klasyczne obuwie sportowe. Dodatkowo buty wyposażone są w specjalną profilowaną wkładkę, dzięki której stopa lepiej i stabilniej leży w bucie. Dzięki temu stopy są bardziej ustabilizowane, co znacznie zmniejsza ryzyko kontuzji i urazów. Nike SB wykonane są wysokiej jakości materiałów, dzięki którym obuwie nie zużywa się tak szybko (a trzeba pamiętać, że w trakcie treningów obuwie musi znosić wiele otarć). Im lepsza jakość obuwia, tym mniejsze ryzyko, że skończymy z urazami, dlatego na początek zainwestować w parę, która zapewni należytą stabilizację.

Kask

Kolejnym niezbędnym elementem wyposażenia jest kask. Nie musimy tu wspominać, dlaczego tak ważne jest jego zakładanie za każdym razem, gdy stajemy na deskorolce. Ochrona głowy jest bardzo istotna, ponieważ jej urazy mogą być fatalne w skutkach. W sklepach sportowych możemy znaleźć całą masę modeli, które są zaprojektowane właśnie z myślą o skateboardzistach. Wyróżniają się charakterystyczną budową, ponieważ są dużo bardziej zabudowane niż np. ich rowerowe odpowiedniki. Chronią w ten sposób całą czaszkę, w tym także uszy, a nie tylko część głowy. Na rynku dostępne są kaski z wyściółką, a także takie, które jej nie posiadają. W takich modelach wilgoć odprowadzana jest na zewnątrz. Wybierając kask należy zwrócić uwagę na system regulacji i mocowania - od tego będzie zależał nasz komfort oraz bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Pamiętajmy, że im lepiej dopasujemy go do swojej głowy, tym lepiej będzie spełniał swoją funkcję.

Strój

Ubranie jest indywidualną sprawą każdego sportowca. Większość skateboardzistów wybiera odzież dedykowaną, czyli pochodzącą z nurtu streetwear. Z myślą o wszystkich miłośnikach deskorolki powstała linia Nike SB, czyli odzież odpowiadająca (zarówno krojem, jak i wyglądem) na potrzeby osób, które lubią jazdę na desce, wrotkach, czy rolkach.