W każdą dłuższą podróż zabieramy walizkę, w której przewozimy wszystkie niezbędne akcesoria. Walizka przede wszystkim dobrze chroni nasze rzeczy przed zniszczeniem oraz poprawia komfort podróży. Ważne jednak, aby jej model był dopasowany do naszych potrzeb i rodzaju posiadanego bagażu.

Najwygodniejsze modele na rynku wyposażone są w kółka. Dzięki amerykańskim konstruktorom dzisiaj mamy do wyboru walizki kabinowe o dwóch lub czterech kółkach. Pierwsze udogodnienia tego typu pojawiły się dopiero w 1970 roku za sprawą Bernarda Sadowa, który wracając z wakacji zauważył jak obsługa lotniska używa do przewożenia walizek pasażerów specjalnych wózków na małych kółkach. Wynalazca postanowił wykorzystać ten pomysł. Niedługo później została wyprodukowana pierwsza walizka z doczepionymi czterema kółkami. Można było ją ciągnąc za sobą, przez co znacznie ułatwiała przemieszczanie się, zwłaszcza na dłuższych odcinkach np. na lotnisku lub stacji kolejowej. Takie rozwiązanie można dzisiaj jeszcze znaleźć w niektórych większych bagażach.

walizka kabinowa w kolorze różowym przy balkonie

Wydawało się, że już nic lepszego nie da się wymyślić. Jednak kolejna innowacja pojawiła się około 17 lat później. Robert Plath wymyślił inne rozwiązanie. Jego walizki kabinowe były uosobieniem nowoczesności i symbolem komfortowego bagażu. Zamiast stosowanych dotąd czterech kółek Plath wprowadził dwa kółka ze stelażem, który można było chować lub wyjmować w razie potrzeby. W ten sposób narodził się system, który jest stosowany przez wszystkich producentów walizek aż po dziś dzień. Rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ daje możliwość ciągnięcia, pchania lub prowadzenia walizki obok siebie. Dwa kółka stosowane są zarówno w dużych modelach, jak i małych, poręcznych walizeczkach. Takie właśnie egzemplarze można kupić w sklepie https://www.mojawalizka.pl/pol_m_Walizki_Walizki-kabinowe-Bagaz-podreczny-161.html.

Niektórzy mogą uważać, że liczba kółek nie ma większego znaczenia. Tymczasem różnica pomiędzy modelami dwukółkowymi a czterokołowymi jest zauważalna. Model z czterema kołami powinny wybierać osoby, które podróżują dość często i najważniejszy dla nich jest najwyższy komfort w przemieszczaniu się. Współczesne modele walizek kabinowych mają konstrukcję, którą można przyrównać do marketowego wóżka - kółka obracają się we wszystkie strony, dzięki czemu możemy łatwo zmieniać kierunek jazdy. Nie ma problemu, aby manewrować bagażem nawet w wąskich korytarzach pociągu, czy na lotnisku. Dla pasażerów, którzy muszą mieć mały, poręczny bagaż o niezbyt wysokiej wadze lepsze będą walizki kabinowe na dwóch kołach. Wprawdzie nie dają tak dużej możliwości manewru, jednak ich największym plusem jest łatwość transportu oraz niższa waga całościowa.