Nie ma wątpliwości, że bolerko to jedynie dodatek do właściwego stroju, który pozwala na podkreślenie wyglądu sukienki czy bluzki, a jednocześnie pozwala na subtelne przysłonięcie odsłoniętych ramion. W modzie bolerko wciąż odgrywa znaczącą rolę, ponieważ stanowi ciekawy i nieszablonowy dodatek do stylizacji – zarówno tych codziennych, jak i wieczorowych. Bolerko, jako że jest jedynie dodatkiem, często wykonywane jest z dobrej jakości materiałów – satynowe, bawełniane, wełniane czy nawet skórzane nie są niczym niezwykłym. Oferty producentów są niezwykle szerokie, a dostęp do tego typu ubrań nie stanowi problemu. Na pewno jednak nie zakłada się ich do strojów codziennych, wygodnych i uniwersalnych, zdecydowanie lepiej bolerka sprawdzają się do wieczorowych stylizacji, eleganckich ubrań do pracy czy nawet sukien ślubnych. Nie tylko wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, ale również są bogato zdobione – koronki są czymś naturalnym.

Gdzie kupować?

bolerko

Nie wszystkie sklepy z ubraniami będą miały w swojej ofercie bolerka, ponieważ nie są one powszechnie używane podczas codziennych stylizacji. Zdecydowanie częściej pojawiają się w sklepach z ubraniami bardziej eleganckimi, formalnymi. Często też można zrobić sobie bolerko na zamówienie, ponieważ musi być ono idealnie dopasowane do naszej sylwetki, a nie zawsze sklepowe miary będą odpowiednie. Właśnie dlatego zakup powinien być odpowiednio przemyślany oraz wcześnie zaplanowany.

Stawiaj na jakość

Dodatki są niekiedy ważniejsze od samego stroju, dlatego podczas wybierania się na wystawną kolację czy spotkanie w firmie warto zwrócić uwagę na wszystkie detale. Sukienka lub spódnica są dobrym wyjściem, ale to właśnie dodatki często decydują o ostatecznym efekcie. Właśnie dlatego ważna jest biżuteria – najlepiej stosunkowo subtelna, warto pomyśleć również o zegarku na bransoletce. Wspomniane już bolerko może być ciekawą opcją i posłużyć jako elegancki dodatek do ładnej wieczorowej kreacji. A dodatkowo będzie zabezpieczeniem dla odkrytych ramion, które mogą zmarznąć.