Nie od dziś wiadomo, że przy górskich wycieczkach najważniejsze są buty. Wybierając obuwie na trekking przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na usztywnienie kostki oraz profilowaną podeszwę, ponieważ w trudnym terenie w każdej chwili możemy skręcić nogę lub zwichnąć kostkę.

Usztywnienie kostki, stosowane w markowych butach trekkingowych takich jak buty Salomon pozwoli nam uniknąć bolesnych urazów, które mogą się pojawić w stawie skokowym. Spędzając cały dzień w górach o taką kontuzję nie jest trudno - wystarczy nieprawidłowo postawić stopę np. na niestabilnym kamieniu i droga do nieszczęścia gotowa.

Profilowana podeszwa ma znaczenie zwłaszcza gdy wybieramy się na wycieczkę po opadach deszczu - śliskie skały czy błoto nie sprzyjają bezproblemowej wędrówce. Dzięki odpowiednio naciętej podeszwie ryzyko upadku znacznie maleje. Firmy takie jak Salomon, które są także producentami obuwia dla sportowców doskonale znają słabe punkty naszego ciała, dlatego rozwiązania stosowane w tych produktach pozwalają na przyjemną wędrówkę niezależnie od warunków pogodowych.

[caption id="attachment_495" align="aligncenter" width="250"]buty salomon Buty Salomon to jedne z najczęściej wybieranych modeli obuwia trekkingowego.[/caption]