Każda osoba wyruszająca w podróż wie, jak bardzo ważne jest posiadanie wygodnego, dobrego plecaka. Plecak powinien być dostosowany do naszych wymiarów oraz upodobań i do rodzaju bagażu, który będziemy ze sobą nosić, a także od tego jaki rodzaj aktywności będziemy preferowali używając plecaka.

Jeśli plecak ma być dla autostopowicza, który chce zapakować do plecaka wszystko, co będzie mu potrzebne do życia w ciągu najbliższych 3 tygodni, wraz z namiotem, wówczas musi być on zbudowany z dobrego materiału. Taki plecak musi być także odporny na zniszczenia. Autostopowicz będzie takim plecakiem rzucał, pomiatał. Plecak Mi Pac będzie narażony wielokrotnie na deszcz, a także na zabrudzenia, więc powinien być zbudowany z materiału, który można łatwo wyczyścić.

Takie plecaki proponuje matka Mi Pac, która zdobyła wyróżnienie w konkursie na najlepszy plecak zorganizowany przez wrocławskich autostopowiczów i podróżników. Plecaki tej marki są dobrze wyprofilowane. Mają dobrze przemyślane umiejscowienie przegródek, a także spełniają atesty bezpieczeństwa.