Vans EraPytanie tego typu to stały element rozmów wielu rodziców ze swoimi dziećmi, które nie wyobrażają sobie kupna innych butów niż obuwie właśnie tej marki. Co takiego wyjątkowego jest w tych butach? Dlaczego młodzież szaleje na ich punkcie? Czy naprawdę są to buty aż tak bardzo wyjątkowe?

Na każde z tych pytań można odpowiedzieć w inny sposób. Wszystko zależy przecież od perspektywy, z jakiej spoglądamy na dany problem. Nie inaczej jest i w tym przypadku. To co dla rodziców wydaje się być zwykłymi trampkami sprzedawanymi za niewspółmiernie wysoką cenę, dla dzieci i młodzieży jest produktem super modnym i do tego niezwykle wygodnym, za który warto zapłacić każde pieniądze. Najłatwiej wytłumaczyć to na przykładzie typowych butów sportowych, nazywanych potocznie adidasami. Jedni postawią na pierwsze lepsze buty tego typu, inni sięgną wyłącznie po oryginale buty firmy Adidas wierząc, że w zamian otrzymają obuwie najwyższej jakości.

Tak samo jest z vansami. Jedni wybiorą najtańsze trampki lub tenisówki, inni postawią na oryginalny produkt typu Vans Era lub mu podobny. Trzeba pamiętać, że vansy to przede wszystkim moda – charakterystyczny krój, gruba podeszwa i wysoka jakość wykończenia. Sama koncepcja tego obuwia nie różni się jednak w sposób zasadniczy od innych butów tego typu. Tutaj znaczenia ma po prostu marka, za którą kryje się określony wygląd oraz stała, wysoka jakość produktu. Czy jest to argument wystarczający dla rodziców? W wielu przypadkach tak, ale nie zawsze.

To czy rodzic zdecyduje się na kupno butów Vans Era lub butów tej marki z innej serii, zależy przecież od jego własnych przemyśleń i preferencji. Rodzice, którzy rozumieją potrzeby dorastających pociech, a przy okazji dysponują odpowiednimi środkami, zapewnie chętnie na takie buty się zgodzą. Inni będą się opierać, a nawet będą zdecydowanymi przeciwnikami tego typu obuwia. W samych vansach nie ma jednak niczego złego. Jest to obuwie bardzo wygodne i funkcjonalne. Buty są stosunkowo lekkie, mają miękką i dobrze dopasowaną do kształtu stopy podeszwę. Łatwo je wiązać, a samo wiązanie zapewnia dobre trzymanie buta na nodze. Takie obuwie łatwo się czyści i choć nie jest nieprzemakalne, dobrze znosi wilgoć.

Moda na różne modele vansów, między innymi na buty z serii Vans Era trwa już od wielu lat i na razie nie zapowiada się na szybkie zmiany w tym temacie. Być może warto zatem osobiście bliżej przyjrzeć się produktom tej marki i sprawdzić, czy warte są one aż tak dużej uwagi, jaką przywiązuje do nich współczesna młodzież.