Nie wszystkie modowe trendy odpowiadają każdej figurze. Dlatego podczas wyboru ubrań należy poświęcić choć chwilkę na ich przymiarkę. Dzięki temu możemy ocenić, jak dana rzecz na nas leży czy nie wpływa niekorzystnie na nasz wygląd. Tą zasadą warto kierować się także przy wyborze płaszcza damskiego. Ta część garderoby może być bardzo elegancka oraz stylowa, trzeba jednak wiedzieć, jak ją nosić. Płaszcz jest też dość kosztowny, dlatego konieczne wydaje się zwrócenie uwagi na to, co kupujemy. Dobrze dopasowany do sylwetki może prezentować się genialnie, jak i cieszyć. W jakościowy model trzeba jednak zainwestować, koszt może być nieco większy. To może się opłacić, bo najczęściej jest to zakup na kilka lat. Jak dobrać płaszcz do figury? Podpowiadamy!

Jaki fason?

Kobiety posiadające figurę klepsydry, większy biust, wąską talię i krąglejsze biodra będą najlepiej wyglądać i czuć się w płaszczach damskich z jednorzędowym zapięciem oraz paskiem. Innym pomysłem jest płaszcz z wyraźnym wcięciem w talii, ten podkreśli atuty i nieco zamaskuje większe biodra. Czego unikać? Kieszeni znajdujących się na biuście lub obszernych kołnierzy. Panie, które posiadają figurę jabłka, czyli duże piersi oraz spory brzuszek najlepiej wyglądać będą w bardzo modnych w tym sezonie płaszczach, z mniej zarysowaną talią o oversizowym rozmiarze. Luźny krój da też sporo wygody na co dzień. Płaszcze damskie dla kobiet o figurze gruszki powinny posiadać szerokie kołnierze, z ciekawymi ozdobami w górnej części. Dobry efekt uzyskać można także poprzez poduszki na ramionach.

Jakie zapięcia?

Dużą rolę odgrywają też zapięcia płaszcza. To właśnie od nich zależy układanie się materiału. Wyróżnić można zapięcia jednorzędowe, czyli kilka guzików na długości płaszcza lub jeden pośrodku. Płaszcze damskie posiadać mogą również zapięcia dwurzędowe. Te najczęściej są ozdobne, w tych modelach idealnie wyglądać będą szczupłe Panie. W sklepach sprzedawane są także płaszcze z zapięciami asymetrycznymi, gdzie suwak lub zatrzaski biegną po skosie. Te modele są też bardzo wygodne, casualowe. Modne są także płaszcze szlafrokowe, którego poły nachodzą na siebie. Te kurteczki są luźne, swobodne i dobrze prezentują się na kobietach o większych kształtach.

Jaka długość?

Płaszcze damskie mogą mieć różne długości. Ostatnio popularne są modele sięgające nawet kostek, jednak nie każdemu to odpowiada. Wśród długości wyodrębnić należy modele maksi, czyli te najdłuższe, midi – sięgające do połowy łydek oraz płaszcze do kolan.