Żywienie kotów według właścicieli jest dość bezproblemowe: wystarczy nasypać im suchej karmy albo po prostu podać puszkę z mokrym jedzeniem. Tymczasem niewiele osób wie, że kot – jako bezwzględny mięsożerca – potrzebuje karmy o dobrym składzie.

Karma dla kota przede wszystkim powinna być wypełniona mięsem, które dla tych stworzeń stanowi podstawowe źródło wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Sprawdźmy, co jeszcze jest istotne.

Składniki pochodzenia zwierzęcego Każda dobra karma dla kota bazuje przede wszystkim na składnikach pochodzenia zwierzęcego. Im jest ich więcej, tym kot będzie mógł lepiej korzystać z danego pożywienia. Dobrze zbilansowana karma z takimi składnikami daje przede wszystkim sporo białka, które jest jednym z najistotniejszych składników. W każdej karmie dla kota nie powinno zabraknąć również tauryny.

Sporo białka, mało węglowodanów Jeśli wybieramy karmę dla kota, sprawdźmy, czy białko jest pochodzenia zwierzęcego. Jego spora ilość jest najlepszym wyznacznikiem zdrowej, prawidłowej karmy. Dodatkowo warto zadbać o to, aby karma dla kota miała mało węglowodanów – u kotów przyczyniają się one do nadwagi i otyłości.