Możemy zacząć biegać w zasadzie w każdym momencie naszego życia. Jeśli nie posiadamy jakiś znacznych problemów ze zdrowiem, mamy ogólnie zdrowe serce, to bieganie jest sportem, który możemy zacząć uprawiać bez większego przygotowania. Na pierwszych kilka biegów spokojnie wystarczą nam zwykłe krótkie spodenki, t-shirt i trampki. Ale w co się ubrać, jeśli chcemy zacząć uprawiać ten sport regularnie, w każdych warunkach atmosferycznych i o każdej porze roku? Podpowiadamy!

Podstawowa odzież termiczna.

Merino Sklep

Podstawowa rzecz, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie odzieży do biegania jest skład materiału, z którego została wykonana. Najważniejsze, aby nie zawierała ona bawełny, ponieważ bawełna nie radzi sobie kompletnie z wilgocią. Jeśli spocimy się w t-shircie wykonanym z bawełny, wilgoć nie zostanie odprowadzona i już do końca treningu nasza koszulka będzie mokra. Odzież przeznaczona do aktywności fizycznej powinna być wykonana z materiałów syntetycznych, takich jak nylon czy poliester. Dodatkowo, tak jak produkty w Merino Sklep, materiał może być wzbogacony o wełnę Merino, która co prawda jest naturalnym składnikiem, ale ma niesamowite właściwości. Posiada ona zdolność do termoregulacji poprzez pochłanianie i odprowadzanie wilgoci, a także jest niezwykle miękka, delikatna i ma właściwości antybakteryjne. Najlepiej zaopatrzyć się w tego typu koszulkę i legginsy lub krótkie spodenki. Całkiem osobne zagadnienie stanowią buty, które dobieramy ze względu na powierzchnię po której będziemy biegać i rodzaj podbicia naszej stopy.

Na chłodne dni - odzież wierzchnia

Merino Sklep znajdziemy wiele produktów przeznaczonych do aktywności fizycznej, którą będziemy uprawiać w nieco mniej sprzyjających warunkach atmosferycznych. Nie bez powodu mówi się, że nie ma złej pogody na bieganie, są tylko źle ubrani biegacze. Gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 10 stopni, warto pomyśleć o kolejnej warstwie ubrań. Najlepiej krótkie spodenki zamienić na długie i założyć dodatkową bluzę. Pamiętajmy jednak o tym, że podczas biegu nasz organizm się zagrzeje, więc na pewno musimy się ubrać lżej niż na zwykły spacer. Tutaj najlepiej sprawdzą się ubrania z wełną Merino, na przykład te dostępne w Merino Sklep. W chłodne dni najważniejszą zaletą tej wełny jest to, że odprowadza ona wilgoć oraz potrafi utrzymać ciepło nawet wtedy, gdy jest wilgotna. Kiedy natomiast do tego wszystkiego pada jeszcze deszcz, dobrze jest na wierch założyć kurtkę z membraną wodoodporną. Tak zabezpieczeni możemy odbyć trening w każdych warunkach.