Jaką muzykę wybrać na przyjęcie weselne?

Wiele młodych par zastanawia się, jaki rodzaj muzyki najlepiej sprawdzi się na ich przyjęciu weselnym. Niestety nie ma to jednej uniwersalnej recepty, bo przecież każdy z nas ma inną wizję swojego wymarzonego wesela. Wybór muzyki zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji i próby ich pogodzenia z oczekiwaniami gości, którzy przecież spodziewają się fantastycznej zabawy do białego rana. Trudno utrafić w gusta wszystkich, dlatego trzeba szukać złotego środka, muzyki która z jednej strony będzie potrafiła łączyć pokolenia, a z drugiej strony zagwarantuje świetną zabawę młodej parze oraz tym wszystkim, którzy zdecydują się ruszyć na parkiet. Jeśli chcesz znaleźć najlepszą muzykę na swoje wesele weź pod uwagę kilka podstawowych kwestii.

Sprawa podstawowa to wspólne uzgodnienie z partnerem typu muzyki, jaka powinna dominować na przyjęciu. Dla jednych będzie to typowe disco-polo, dla innych rock’n’roll, a jeszcze dla innych muzyka klubowa lub popularne covery. Jeśli ustalicie wspólną wersję wystarczy znaleźć zespół na wesele. Warszawa i inne duże miasta to idealny teren do tego typu poszukiwań. Wystarczy skorzystać z pomocy Internetu i przesłuchać kilka dem zespołów, które obsługują przyjęcia weselne. Później umawiacie się z nimi na indywidualne spotkanie i uzgadniacie szczegóły występu. Możecie być pewni, że ktoś z zespołu podpowie wam, jakie piosenki najlepiej sprawdzają się na weselach, a których przebojów lepiej unikać. Pamiętajcie, że nawet jak jesteście z mniejszej miejscowości, wciąż możecie zatrudnić jakiś znany zespół na wesele. Warszawa, Gdańsk czy Szczecin, w gruncie rzeczy nie ma znaczenia skąd pochodzi dany zespół. Jeśli zapłacicie, zapewne bez problemu zgodzi się na przyjazd do waszej miejscowości.

Kolejna sprawa to kwestia ustalenia repertuaru. Jeśli macie własne pomysły i własną listę piosenek, które koniecznie muszą być zagrane na przyjęciu weselnym, trzeba odpowiednio wcześniej poinformować o tym fakcie zespół na wesele. Warszawa to duże miasto, gdzie z pewnością znajdzie się niejeden zespół, które chętnie zagra wasze piosenki, zatem większość zespołów pójdzie na ustępstwa i przygotuje się do zagrania tego o co poprosicie, musicie tylko wcześniej im o tym powiedzieć. Trzeba jednak pamiętać, że taka dodatkowa usług kosztuje, zwłaszcza gdy zespół ma swój stały, z góry ustalony repertuar.

Ostatnia sprawa to własne zaangażowanie w zabawę. Nawet najlepszy zespół nie pomoże w rozkręceniu imprezy, jeśli młoda para nie będzie miała chęci lub ochoty, by zachęcić gości do tańca i wspólnej zabawy. Pamiętajcie, że to młodzi dają przykład reszcie i to od ich wkładu w dużym stopniu zależy późniejsza ocena oprawy muzycznej.