Ładny, schludny wygląd to podstawa dobrego samopoczucia. Bywają jednak takie dni, kiedy zaglądamy do szafy i stwierdzamy, że tak naprawdę nie ma w niej nic ciekawego. "Nie mam co na siebie założyć" - tak czasami wyglądają poranki każdej z nas. Czy tak jest faktycznie? Okazuje się, że problemy z garderobą bywają wynikiem pewnych błędów.

Za dużo ubrań

Być może w szafie jest za dużo elementów, które przeszkadzają w znalezieniu właściwej stylizacji. Zazwyczaj są to ubrania, których już nie nosimy, trwale poplamione, czekające na naprawę, albo takie, które czekają na efekty naszej diety. Cały ten chaos sprawia, że nie możemy się dokopać do tych ubrań, które faktycznie używamy. Zamiast inwestować w nową szafę lub kupować kolejne ubrania, lepiej posprzątaj bałagan w garderobie.

Mała ilość ubrań

Nie masz się w co ubrać, bo może faktycznie masz za mało możliwości. Uzupełnij swoją szafę, ale w taki sposób, aby jej 70 procent stanowiła tzw. baza. Pasujące do siebie elementy bazowe pomogą szybciej i sprawniej dobierać stylizację. Powinny to być ubrania, w których najczęściej lubisz chodzić, np. jeansy, białe koszule, bluzy Pit Bull, czy uniwersalne botki. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu czujesz się dobrze.

Masz nieodpowiednie ubrania

ubraniaUbrania muszą być dostosowane do naszego stylu życia i osobowości. Może się okazać, że nasza szafa jest wypełniona koktajlowymi sukienkami, bolerkami i szpilkami, a tak naprawdę nie mamy sensownych butów do codziennego chodzenia. Jeżeli nasz dzień wymaga przede wszystkim swobodnego stroju, lepsze będą wygodne spodnie, t-shirty i bluzy Pit Bull - takie jak np. te: https://mantykora.com/pol_m_Nasze-marki_Pit-Bull-West-Coast_Pit-Bull-bluzy-212.html. Nie może ich zatem zabraknąć w naszej w szafie.

Rozmieszczenie ubrań w szafie

Najczęściej sięgamy po ubrania, które są ulokowane na półkach znajdujących się na wysokości naszego wzroku. Najrzadziej pamiętamy o tych najniższych. Warto zatem ułożyć odzież tak, aby rzeczy bazowe były najłatwiej dostępne. Wszelkie dodatki i ubrania uzupełniające mogą leżeć na najwyższych lub najniższych półeczkach. Akcesoria typu paski, apaszki i szaliki mogą powędrować do szuflady, co jeszcze bardziej ułatwi dostęp do ubrań.