Ciąża jest okresem, w którym kobieta często cieszy się ze zmian w swoim ciele – przestają jednak one być powodem do dumy, gdy ciało to przyjmuje swoją formę po porodzie. Wiele kobiet w tym okresie skarży się zarówno na swój wygląd, jak również kiepską kondycję fizyczną czy problemy z powrotem do formy i idealnej sylwetki. Często potrzeba czasu, który jest w stanie naprawić wiele szkód – na pewno jednak nie wszystkie.

bielizna wyszczuplającaW wielu przypadkach największym problemem są mięśnie brzucha. To właśnie powłoki brzuszne bardzo naciągają się w okresie ciąży, aby zmieścić w sobie rosnące dziecko, potem zaś mają często problem z powrotem do dawnej formy – zwłaszcza jeśli kobieta nie uprawiała ćwiczeń na ich wzmocnienie przed ciążą. Tutaj pomocne mogą być dodatkowe narzędzia, takie jak pasy wyszczuplające.

Pomocne przy regeneracji

Wiele kobiet narzeka na swoje ciało nie tyle po samej ciąży, co po ciężkim porodzie. Poród siłami natury jest niezwykle dużym wysiłkiem dla mięśni, które mogą dodatkowo silnie się naciągnąć, powodując m.in. przepuklinę – ta znika zwykle jeszcze w połogu. Z kolei cesarskie cięcie uniemożliwia regularne treningi i dbanie o sylwetkę z uwagi na konieczność zagojenia. W takim przypadku pasy wyszczuplające mogą być bardzo pomocne. Odpowiednio skrojone będą bowiem przyciągać do siebie mięśnie, jednocześnie zapewniając przywrócenie im prawidłowej pozycji. Co więcej, pas wyszczuplający w dużej mierze pomaga również zachować właściwą postawę ciała, dzięki czemu mięśnie odzyskują elastyczność, zaś kręgosłup przejmuje obowiązek utrzymania niektórych funkcji, dotąd przejmowanych przez mięśnie brzucha.

Na specjalne wyjścia

Co istotne, pasy wyszczuplające w niektórych przypadkach sprawdzą się również pod specjalne kreacje, na przykład jeśli kobieta ma chęć wyjść na imprezę rodzinną czy zawodową, a nie chce pokazywać ciała, które jeszcze nie wróciło do odpowiedniej – jej zdaniem – kondycji. Co istotne, w takich przypadkach pasy wyszczuplające powinno się nosić przede wszystkim przez określony czas, aby były one całkowicie wygodne oraz nie powodowały nadmiernych, niezgodnych ze swoim przeznaczeniem ucisków na tkanki miękkie ciała.