Osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę z motocyklami powinna w pierwszej kolejności skompletować odpowiedni strój do jazdy. Jest to istotne z wielu względów, ale najważniejsze z nich to komfort podczas użytkowania oraz bezpieczeństwo kierującego. Strój można skompletować w sklepach stacjonarnych i internetowych, z czego największy wybór mają właśnie te znajdujące się w sieci. Nie ma nawet problemu ze sprowadzeniem określonego modelu zza granicy.

Tekstylia czy skóra

Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę jest rodzaj materiału, z jakiego uszyto kurtkę. Materiał musi być dostosowany do stylu jazdy, ponieważ kurtki wykonane z odmiennych materiałów posiadają inne właściwości. Jeżeli wolisz niskie, duże i szerokie maszyny, które nawiązują swoim wyglądem i mocą do amerykańskich pojazdów, dobrym wyborem będzie odzież wykonana ze skóry. Do tego typu kurtek można doczepiać z łatwością ozdoby, np. frędzle, ćwieki i inne metalowe drobiazgi. Dzięki temu możesz stworzyć swój własny styl i w dużym stopniu spersonalizować odzież.

Kurtka motocyklowa damska wykonana z tekstyliów będzie z kolei lepsza do jazdy turystycznej. Bardziej elastyczny materiał daje większą swobodę, dlatego bez problemu możemy zabierać takie modele kurtek na odważniejsze wypady. Kurtki z materiału mają ścisły splot, który stanowi doskonałą ochronę przed deszczem i wiatrem. Jednocześnie nie ma problemu z "oddychaniem", dlatego w takiej odzieży niestraszne nam wahania temperatury. W przypadku wyrobów skórzanych nie ma takiej możliwości, jednak producenci starają się rozwiązać ten problem wstawiając membrany w okolicy pach i karku.

Tak na prawdę warto mieć w szafie oba typy odzieży wierzchniej. Kurtka motocyklowa damska wykonana ze skóry będzie idealna na chłodniejsze dni i trasę przy zachmurzonym niebie, a tekstylna sprawdzi się podczas jazdy w lesie lub w słońcu.

Jak wybrać kurtkę motocyklową

Kurtkę koniecznie musisz przymierzyć przed zakupem. Jeżeli chcesz kupić ją przez Internet, wybierz sklep, który będzie umożliwiał w razie czego zwrot towaru. Wiele sklepów oferuje również porady jak wybrać kurtkę motocyklową, która będzie idealna, co może pomóc Ci w decyzji.Górę najlepiej kupować od razu w komplecie ze spodniami, dzięki czemu będziesz miała pewność, że obie części są wykonane z tego samego surowca i mają dokładnie te same właściwości. Podczas przymierzania kurtki wyciągnij przed siebie ręce. Zwróć uwagę, czy rękawy nie podjeżdżają w górę i nie odsłaniają nadgarstków. Odzież powinna być dopasowana do ciała, ale może zbytnio opinać. Wybieraj tylko te modele, które mają dodatkową ochronę na plecach i na łokciach.