Podczas wykonywania codziennych obowiązków, chodzenia na zakupy, czy odbierania dzieci ze szkoły, musimy wyposażyć się w wygodne obuwie. Zazwyczaj gdy się spieszymy, nie zakładamy wysokich szpilek czy butów garniturowych, a komfortowe trampki. Historia tego obuwia liczy już ponad sto lat. Choć od samego początku miały nieco inne przeznaczenie, to teraz sprawdzą się w niemalże każdej sytuacji. Trampki damskie szturmem podbiły świat mody!

Początki trampek

trampki damskieTrampki przeznaczone były od samego początku do ćwiczeń. W sprzedaży pojawiły się po raz pierwszy w 1917 roku. Ich cechą charakterystyczną jest to, że podeszwa wykonana jest z gumy, co oznacza, że nie wytwarzają one żadnych dźwięków podczas chodzenia. Były więc idealne dla żołnierzy podczas wykonywania ćwiczeń. Historia trampek damskich nieco się zmieniła. Później były one oznaką buntu i sprzeciwu wobec sytuacji politycznej. Białe trampki nosiła głównie młodzież, która chciała manifestować tym swoją wolność oraz niezgodę. Były więc swego rodzaju alternatywą dla glanów. Trampki stały się też elementem stylu rockowego. Do dziś zestawiane są one ze skórzaną ramoneską oraz dopasowanymi jeansami.

Wciąż trendy

Obecnie trampki damskie noszone są nie tylko na co dzień. Można je spotkać na wielkich galach, noszone są przez gwiazdy kina oraz estrady. Nie są one jedynie dodatkiem do spodni, ale również sukienek, spódniczek oraz krótkich szortów. Panowie równie chętnie noszą te sportowe buty. Są one ciekawym dopełnieniem garnituru. Wówczas ożywiają całą stylizację oraz dodają jej świeżości. Może się wydawać, że trampki damskie pozornie nie pasują do eleganckich ubrań, jednak moda pokazuje inaczej. Łączenie stylu formalnego z casualowym jest dziś bardzo na topie. W styl miejski wkradają się eleganckie dodatki, więc i trampki noszone są do zjawiskowych kreacji. Ciekawym rozwiązaniem jest również dobór kolorowych trampek damskich do np. sukni ślubnej. Odważne panny młode coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie i zyskują coraz większe grono zwolenników.