Okres trwający od końca kwietnia do maja jest istotny z punktu widzenia kościoła katolickiego. To właśnie wtedy odbywają się ceremonie przyjęcia sakramentu pierwszej komunii świętej przez dzieci w wieku szkolnym. Zarówno kreacje, jak i buty komunijne należy zacząć wybierać na kilka miesięcy przed tym ważnym dla całej rodziny dniem. Jak wybrać aby było dobrze? Odpowiedz znajdzie się poniżej.

Mała stópka, która szybko rośnie

buty komunijne

Problem wyboru odpowiednich butów komunijnych dotyczy zarówno rodziców chłopców, jak i dziewczynek. Wszyscy bowiem chcą wypaść olśniewająco i perfekcyjnie. Niemniej jednak z nienagannym wyglądem powinna iść w parze wygoda obuwia. Nie może być ono źle dopasowane, ponieważ może stać się niewygodnym problemem. Najważniejsza jest elastyczność podeszwy i jej odporność na uszkodzenia mechaniczne. Obcas przy bucikach komunijnych dla dziewczynek nie może być zbyt wysoki, ponieważ dziecko może uszkodzić sobie stawy. Ponadto obuwie te powinno być stabilne i łatwe w zakładaniu.

Nowoczesne metody kupowania

Mnóstwo osób zrezygnowało z tradycyjnych sklepów stacjonarnych i zdecydowało się na zakupy internetowe. Strony sklepów obuwniczych, takie jak www.sklepdorotka.pl/pol_m_Buty_Wizytowe-Komunijne-175.html oferują buty dla chłopców i dziewczynek w różnych wersjach rozmiarowych i kolorystycznych. Dokładny opis towaru pozwoli na dobranie wymarzonego modelu butów komunijnych do posiadanej kreacji. Kwestia doboru rozmiaru jest ułatwiona, ponieważ długość wkładki i odpowiadający jej rozmiar są opisane na stronie internetowej sklepu, a polityka zwrotów działa na korzyść klienta.

Dziewczęca lekkość i gracja

Większość dziewczynek marzy o białej kreacji, jak z bajki, tak więc dobrze jest dobrać do niej buty komunijne, które będą dopełnieniem całego stroju. Modele z delikatnym obcasikiem posiadają swoich zwolenników i przeciwników. Niektórzy uważają, że wpływają one źle na zdrowie dziecka. Prawda jest taka, że chodząc w nich nawet przez 3 godziny w ciągu dnia przez okres trwania białego tygodnia, żadne negatywne skutki nie nastąpią. Większość butów jest utrzymana w jasnej tonacji kolorystycznej. Przeważają modele w białych odcieniach z delikatnym zdobieniem znajdującym się na powierzchni palców.

Młody mężczyzna w pięknych butach

Wybór butów komunijnych dla chłopca jest zdecydowanie łatwiejszym zadaniem niż wybór dla dziewczynki. Sklepy obuwnicze posiadają w swoim asortymencie moc produktów utrzymanych w eleganckiej tonacji czerni. W nadchodzącym sezonie przeważać będą modele obuwia delikatnie polakierowanego. Potęgują one wszechobecne uczucie wyjątkowości dnia. Dobrze jest zadbać o to, aby były one wykonane z elastycznego materiału, który dostosowuje się do stylu chodzenia i kształtu stopy dziecka. Ten typ butów jest niezwykle wygodny i można w nich chodzić cały dzień bez obawy przed powstawaniem odcisków i odparzeń.