Jednym z najczęściej wybieranych elementów garderoby przez kobiety, na specjalne okazje jest sukienka. Ta część stroju zarezerwowana jest jedynie dla kobiet, a ich fasonów oraz modeli jest wiele. Każdy z nich jest odpowiedni dla innej sytuacji, a także podkreśla inne atuty. Warto poznać najbardziej popularne rodzaje sukienek.

Szmizjerka

Jest to casualowy fason sukienki. Bardzo często wybierana jest ona na co dzień, ponieważ idealnie sprawdza się podczas robienia zakupów, wyjść na spacer, czy niezobowiązujące spotkanie z przyjaciółmi. Jej wzór przypomina męską koszulę, w tali przewiązywana jest cienkim paskiem. Może mieć długi lub krótki rękaw. Zapinana jest na guziki jedno lub dwurzędowe.

Princeska

Ten typ sukienki jest bardziej elegancki i raczej wybierany na specjalne okazje. Princeski to bardzo często piękne i bajkowe suknie ślubne. Dostępne są także skromne sukienki princeski, które w połączeniu z białą koszulą stają się idealnym strojem biznesowym. W połączeniu z klasycznym szpilkami oraz skórzaną aktówką, sprawdzą się wspaniale.

Mała czarna

Klasyczna sukienka, która będzie prezentowała się wyjątkowo w każdej sytuacji. Mała czarna świetnie sprawdza się podczas ważniejszych imprez okazjonalnych, czyli gal, sylwestrów, czy urodzin. Ważne jest jednak to, by dodatki wyróżniały się nieco innym kolorem. Metaliczne, małe torebki, czyli np. modne kopertówki lub eleganckie kuferki, czy srebrna, delikatna biżuteria będą wspaniale się prezentować w zestawieniu z tym typem sukienki.