płaszcz damskiW szafie każdej kobiety znajduje się wiele okryć wierzchnich dostosowanych do najróżniejszych warunków pogodowych. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie te ubrania jednakowo nadają się na wszystkie warunki, a najtrudniejszym w doborze odzieży czasem jest rzecz jasna okres przejściowy, czyli jesień oraz wiosna.

To właśnie na ten czas dobiera się płaszcze damskie przejściowe, które w sklepach są bardzo powszechne – ale nie znaczy to, że łatwe w doborze. Można bowiem popełnić wiele błędów zarówno dotyczących kroju płaszcza, jak i jego formy czy materiału, z którego jest wykonany. Sprawdźmy, jak tych błędów się ustrzec.

Do okazji

Przede wszystkim w swojej szafie warto mieć kilka opcji płaszczów damskich przejściowych, zależnie od tego, na jaką okazję chcemy dany płaszcz założyć. Eleganckie płaszcza o długości do połowy uda sprawdzą się wszędzie tam, gdzie okazja jest oficjalna i nie wypada nam założyć niczego innego. Z kolei bardziej codzienne płaszcze z niestandardowych materiałów będą idealne do sklepu czy do pracy. Warto mieć również jeden płaszcz damski przejściowy, który będziemy zakładać na wypady na łono natury – ten powinien wyróżniać się nieco innymi właściwościami. Ciekawe kroje płaszczy znajdziesz na http://www.modema.pl/pol_m_Odziez-Damska_Plaszcze-damskie-249.html

Jaki materiał?

Przede wszystkim na płaszcze eleganckie najlepiej sprawdza się wełna oraz jej mieszanka; ta druga będzie nieco lżejsza oraz tańsza. Warto zastanowić się nad płaszczem z odpinaną podszewką, który może wówczas służyć zarówno na chłodniejsze, jak i cieplejsze dni. Bardziej sportowe płaszcze damskie przejściowe są zazwyczaj wykonane z ortalionów albo lekkich tkanin, które są lekko wodoodporne oraz świetnie sprawdzają się przy temperaturach za niskich na chodzenie z krótkim rękawem, ale zbyt wysokich na ciepły płaszcz.

Krój płaszcza

Warto zastanowić się również nad krojem – płaszcze damskie przejściowe są tak popularne, że bez trudu znajdziemy takie o rozmaitych krojach. Płaszcze wiązane w talii świetnie ją podkreślą, zaś te długie i proste dobrze nadają się dla kobiet wysokich i o szczupłych sylwetkach. Z kolei panie przy tuszy powinny raczej unikać dużych klap i kieszeni, które będą je optycznie poszerzać.