Płaszcz przejściowy – jak wybierać?

płaszcz damskiW szafie każdej kobiety znajduje się wiele okryć wierzchnich dostosowanych do najróżniejszych warunków pogodowych. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie te ubrania jednakowo nadają się na wszystkie warunki, a najtrudniejszym w doborze odzieży czasem jest rzecz jasna okres przejściowy, czyli jesień oraz wiosna.

To właśnie na ten czas dobiera się płaszcze damskie przejściowe, które w sklepach są bardzo powszechne – ale nie znaczy to, że łatwe w doborze. Można bowiem popełnić wiele błędów zarówno dotyczących kroju płaszcza, jak i jego formy czy materiału, z którego jest wykonany. Sprawdźmy, jak tych błędów się ustrzec.

Do okazji

Przede wszystkim w swojej szafie warto mieć kilka opcji płaszczów damskich przejściowych, zależnie od tego, na jaką okazję chcemy dany płaszcz założyć. Eleganckie płaszcza o długości do połowy uda sprawdzą się wszędzie tam, gdzie okazja jest oficjalna i nie wypada nam założyć niczego innego. Z kolei bardziej codzienne płaszcze z niestandardowych materiałów będą idealne do sklepu czy do pracy. Warto mieć również jeden płaszcz damski przejściowy, który będziemy zakładać na wypady na łono natury – ten powinien wyróżniać się nieco innymi właściwościami. Ciekawe kroje płaszczy znajdziesz na http://www.modema.pl/pol_m_Odziez-Damska_Plaszcze-damskie-249.html

Jaki materiał?

Przede wszystkim na płaszcze eleganckie najlepiej sprawdza się wełna oraz jej mieszanka; ta druga będzie nieco lżejsza oraz tańsza. Warto zastanowić się nad płaszczem z odpinaną podszewką, który może wówczas służyć zarówno na chłodniejsze, jak i cieplejsze dni. Bardziej sportowe płaszcze damskie przejściowe są zazwyczaj wykonane z ortalionów albo lekkich tkanin, które są lekko wodoodporne oraz świetnie sprawdzają się przy temperaturach za niskich na chodzenie z krótkim rękawem, ale zbyt wysokich na ciepły płaszcz.

Krój płaszcza

Warto zastanowić się również nad krojem – płaszcze damskie przejściowe są tak popularne, że bez trudu znajdziemy takie o rozmaitych krojach. Płaszcze wiązane w talii świetnie ją podkreślą, zaś te długie i proste dobrze nadają się dla kobiet wysokich i o szczupłych sylwetkach. Z kolei panie przy tuszy powinny raczej unikać dużych klap i kieszeni, które będą je optycznie poszerzać.