Rodzaje męskich butów

Choć buty męskie stanowią o wiele bardziej ograniczoną ofertę w sklepach obuwniczych, to jednak nie oznacza, że ich na półkach sklepowych nie ma. Wręcz przeciwnie – w ostatnich latach moda na starsze, popularne przed laty modele męskich butów jest coraz silniejsza. Sprawdźmy, wśród jakich butów może wybierać swoje ulubione pary każdy mężczyzna.

Oczywiście, mowa nie tylko o modelach eleganckich – wielu mężczyzn wszak przez większość swojego życia wybiera sportowe buty dla mężczyzn, wyróżniające się zwykle wygodą, klasycznym wyglądem oraz modną stylizacją. Poniżej prezentujemy krótki spis rodzajów obuwia, na które zdecydować się może każdy mężczyzna – a wiele z nich po prostu powinien mieć w swojej szafie!

[caption id="attachment_640" align="aligncenter" width="300"]buty męskie Buty dla mężczyzn w sklepie ButyRaj.pl[/caption]

Buty sportowe

Buty dla mężczyzn to często przede wszystkim buty sportowe. Tutaj wybierać trzeba przede wszystkim względem uprawianej dyscypliny sportu, bowiem inne buty będą odpowiednie dla osób uprawiających bieganie, inne dla wielbicieli sportów walki czy gier zespołowych. Do butów sportowych czasami zalicza się również trampki oraz tenisówki, jednakże częściej są one uznawane za buty miejskie, co chodzenia na co dzień. Warto tutaj wspomnieć także o butach trekkingowych, doskonałych nie tylko dla wielbicieli pieszych wędrówek, ale również dla tych panów, którzy cenią sobie komfort jesienią oraz zimą.

Obuwie klasyczne

Klasyczne buty dla mężczyzn to zazwyczaj modele wykonane ze skóry i stosowane zarówno na co dzień, np. do pracy, jak i na ważniejsze okazje. Takie buty przyjmują ostatnimi czasy najróżniejsze barwy, od modnych kobaltów i czerwieni, aż po klasyczne brązy i idealne do każdego rodzaju stroju czernie. Półbuty w formie sznurowanej to często spotykane Oksfordy, które w niektórych krajach uważane są za podstawowe buty w szafie każdego mężczyzny. Są one gładkie, z nielicznymi przeszyciami. Bardziej codzienne będą brogsy, również sznurowane, ale posiadające dziurkowany wzór na całej cholewce. Dla panów, którzy nie przepadają za sznurówkami, idealne będą skórzane mokasyny – buty dla mężczyzn ceniących sobie komfort, czyli po prostu wsuwane, na niewielkim obcasie.

Oczywiście, prócz tych dwóch kategorii znajdziemy również buty dla mężczyzn na inne okazje, choćby wygodne na lato sandały, także w wersji sportowej, z bardziej zabudowanymi palcami. Nie brak również sztybletów, czyli butów z wyższą cholewką, które świetnie sprawdzą się przy niższych temperaturach oraz niepewnej pogodzie. Niezależnie od tego, buty warto dobierać stosowanie do potrzeb oraz gustu danego mężczyzny.