Modna, klasyczna, nieprzemijająco elegancka – taka właśnie jest galanteria skórzana, która od wieków cieszy się taką samą popularnością. Wśród niej królują skórzane torebki – ulubienice wielu kobiet, nieodłączne towarzyszki, przedmioty pożądania. To one dopełniają stylizacji i tak jak buty u mężczyzn – mówią kim jest kobieta i jaką wiadomość chce przekazać światu. Torebki ze skóry nie należą jednak do najtańszych – ich ceny potrafią przebić dwu- lub trzykrotnie ceny torebek ze skóry ekologicznej czy z innych materiałów. Ma to jednak swoje uzasadnienie.

Wyjąttorebka skórzanakowość skórzanych torebek

Na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim trwałość skóry. Sztuczna skóra szybciej się zdziera, łatwiej ulega również zabrudzeniom, podczas gdy naturalna jest na nie dość odporna. Naturalna skóra na dłużej zachowuje również swój blask i świetność -  w większości przypadków produkty z niej mogą z powodzeniem służyć przez wiele sezonów, podczas gdy skóra sztuczna często niszczeje już po jednym. Oczywiście, aby nasza galanteria skórzana wyglądała dobrze przez długi czas, niezbędna jest jej prawidłowa pielęgnacja. Nie wymaga ona jednak zbyt wiele czasu ani kosztownych środków.

Torebkowe trendy na następny sezon

Wiemy już, że warto jest zainwestować w torebkę z prawdziwej skóry, pozostaje tylko pytanie: w jaką dokładnie? Na rynku jest tak wiele fasonów, wzorów i kolorów, że od możliwości wyboru można dostać niemal zawrotu głowy. Przychodzimy z podpowiedzią, co będzie najmodniejsze w najbliższym czasie.teczki skórzane

Po pierwsze, warto postawić na duże, naprawdę sporej wielkości torebki, typu shopper bag, które są bardzo praktyczne. Pomieszczą one i laptopa, i śniadanie zabierane do pracy, i nawet drobne zakupy, robione po drodze do domu. Wybierając model w klasycznym, czarnym kolorze zyskamy pewność, że będzie on pasował do każdego stroju.

Poza czarnymi, warto jednak mieć w swojej szafie kilka jasnych torebek. Niekoniecznie musi być to trudna do zestawienia biel. Wszelkie odcienie beżu i nude są bardzo uniwersalne, sprawdzą się nawet zimą.

Modelem, który od lat cieszy się niezmienną popularnością i zawsze będzie trafionym wyborem, jest listonoszka. Tutaj w tradycyjnym, brązowym kolorze, idealnym do noszenia na co dzień.

Kobiety prowadzące własną firmę, freelancerki, powinny mieć w kolekcji chociaż jedą elegancką torbę, która jest w stanie pomieścić laptop i teczki rozmiaru A4. Mogą one przybrać wygląd typowej aktówki, ale w połączeniu z pięknym ocieniem koniaku stają się ozdobą stylizacji.

Ciekawym wyborem na mniej zobowiązujące okazje może być torebka przypominająca plecak, do noszenia w ręku – wkrótce będzie to prawdziwy hit!

Na koniec warto jeszcze pamiętać, że poza dużymi torbami, przydają się również te niewielkie, które, jak na zdjęciu poniżej, mogą  być przełamane metalowymi ćwiekami, dodającymi im świeżości.

Którą z tych propozycji wybierzesz?