Każdy palacz wie, jakim wielkim bólem jest posiadanie papierosów i brak tak zwanego ognia. Mało popularne zapalniczki benzynowe nie są dostępne we wszystkich kioskach. Ich miejsce dawno zajęły plastikowe odpowiedniki, które najczęściej występują w wersji jednorazowej, niemożliwej do ponownego załadowania. Podobnie rzecz wygląda jeśli chodzi o popielniczki, które w wersjach barowych goszczą w większości domów palaczy.

Od długiego czasu trend na eleganckie wyposażenie palacza w dobre jakościowo akcesoria szerzy się bardzo różnych kręgach. Zapalniczki żarowe, szczególnie w zimnych porach roku są niemal standardem. Korzystają z nich wszyscy, którzy cenią sobie wygodę i komfort palenia tytoniu. Popielniczki są na szczęście dostępne wszędzie, również na ulicach, gdzie spotkać można kosze na śmiecie z wbudowanymi popielniczkami.

Palenie papierosów jest niewątpliwie niezwykle szkodzącym nałogiem, jednakże w jego szpony wpada bardzo wiele osób. Zapalniczki benzynowe stanowią miłą stronę palenia, w którą zaangażować mogą się również bliscy, organizując z nich formę prezentu. Dobrym i śmiesznym zarazem oderwaniem od złych stron nałogu są śmieszne popielniczki lub papierośnice.