żele do paznokciKobieta dbająca o każdy aspekt pięknego wyglądu wcześniej lub później będzie chciała również mieć perfekcyjne paznokcie. Najpopularniejszą do tej pory metodą na wydłużenie i upiększenie dłoni są żele do paznokci. W Polsce i nie tylko cieszą się ogromną popularnością i wiele kobiet decyduje się na zainwestowanie pieniędzy na piękne paznokcie nie tylko na swój ślub, ale również przy normalnym, codziennym życiu.

Podstawową zasadą przedłużania paznokci w tym przypadku jest formowanie ładnego kształtu płytki poprzez szablon albo tips, który nakłada się na naturalny paznokieć poprze klej do tipsów. Innym sposobem jest nakładanie żelu bezpośrednio na paznokcie. Dzięki temu możemy wzmocnić paznokieć. Procedura nakładania nowych paznokci jest bardzo prosta, warto jednak wiedzieć, jakie działania po kolei należy wykonywać. Po przyklejeniu tipsa i przycięciu go na odpowiednią długość należy go odtłuścić i tą czynność wykonujemy przez każdym następnym krokiem przy nakładaniu żeli do paznokci. Metoda żelowa to nakładanie warstw żeli na paznokieć, najlepiej pędzelkiem. Żele do paznokci dzielimy na 3-fazowe, czyli takie, które mają różną gęstość i ich używa się do różnych warstw, albo 1-fazowe, które można używać jak jeden do całości. Po nałożeniu każdej warstwy trzeba pamiętać o utwardzeniu płytki w lampie UV przez około 2 minuty. Styliści paznokci zalecają używanie trzech warstw żeli i po każdej warstwie utwardzać w lampie paznokcie.

Żele do paznokci jednofazowe są najbardziej popularne i najprostsze w użyciu, ponieważ każdą warstwę paznokcia tworzy się za pomocą tego samego żelu. 3-fazowe żele dzielą się na trzy rodzaje. Każdą warstwę paznokcia tworzy się z innego żelu. W tym przypadku nie wolno pominąć żadnej warstwy i zmieniać kolejności.

Żele można zastosować na naturalnego paznokcia. Wyglądają wtedy bardzo naturalnie, wzmacniają i zabezpieczają płytkę przez uszkodzeniami. Można także zastosować żele do paznokci na tipsa, a najlepszymi żelami w tym przypadku będą 1-fazowe żele, które mają właściwości samopoziomujące się. Żele stosowane na szablon z kolei to metoda dla kobiet wymagających, które pragną mieć piękny kształt paznokci. Tutaj najodpowiedniejsze będą żele do paznokci o gęstej konsystencji nakładane na wspomniany specjalistyczny szablon.

Profesjonalna kosmetyczka przygotuje manicure żelowy, który trzymać się będzie od 3 do 5 tygodni. Warto także wiedzieć, że same żele nie niszczą paznokci. Sprawcą spustoszenia jest polerowanie i matowienie paznokcia, żeby przygotować go do późniejszego zabiegu kosmetycznego. Do odzyskania zdrowych paznokci z pewnością przydadzą się odżywki.