Bielizna nocna damska – piżama czy koszulka?

Odwieczny spór między tym, czy wygodniejsza jest piżamka, czy koszulka nocna trwa aż do dziś. Argumentów za jednym oraz drugim rozwiązaniem jest wiele, jednak trzeba mieć na uwadze, że często wybór opiera się na indywidualnej decyzji.

Zarówno koszulka, jak i piżamka mają swoje wady i zalety, o których trzeba pamiętać podczas zakupu bielizny nocnej damskiej. Nieprawidłowe dobranie rozmiaru czy kroju może spowodować duży dyskomfort w nocy i sen, który nie pozwoli do końca wypocząć. Jak więc wybierać strój nocny, aby był odpowiedni?

Zalety i wady koszulek nocnych

bielizna nocna

Bielizna nocna damska kojarzy się wielu osobom z czymś, co zarazem powinno kusić partnera. Oczywiście, można znaleźć takie rozwiązania, jednak trzeba pamiętać, że priorytetem dla kobiety powinien być wygodny sen. Koszulki dostępne są zazwyczaj na dość cienkich ramiączkach – warto, aby były one regulowane, inaczej będą boleśnie wpinać się w ciało i powodować obtarcia.

Koszulki nocne mają różną długość, ale istotne jest, aby nie krępowały ruchów – z tego powodu najbardziej poleca się tą krótszą bieliznę nocną damską, jako że dłuższa może plątać się między nogami i budzić kobietę ze snu. Istotny jest również materiał; koszulki zwykle wykonane są ze śliskiej satyny, która – mimo iż przyjemna w dotyku – w chłodniejsze dni nijak nie ochroni przed zimnem. Wynika z tego, że koszulki lepiej sprawdzają się w cieplejszym klimacie i w trakcie ciepłych pór roku.

Zalety i wady piżam

Piżamy nie muszą od razu kojarzyć nam się z flanelowymi, gorącymi koszulami i długimi spodniami. Dziś ta bielizna nocna damska ma wiele różnych fasonów, dzięki czemu można wybrać zarówno krótkie spodenki i koszulkę na ramiączkach, jak również długie spodnie i rękaw przystosowany do snu w zimie. Największą zaletą piżam jest właśnie wszechstronność fasonów – na każdą sytuację można dobrać coś odpowiedniego.

Z drugiej strony bielizna damska nocna w formie piżam może być zbyt ciepła podczas upałów – jednak jest to więcej materiału niż w przypadku koszulki. Co więcej, ważne, aby miała odpowiedni ściągacz w pasie – zbyt ciasna gumka czy nieregulowany obwód mogą powodować odciskanie się materiału i dyskomfort podczas snu.