Gdy nadchodzi jesień, często nie czujemy się zbyt dobrze. Bo i jak czuć się dobrze, gdy na zewnątrz dnie są coraz krótsze, noce coraz dłuższe, a i aura nie zachęca do niczego konkretnego. Jest chłodno, liście lecą z drzew, często pada deszcz... W takich warunkach nic dziwnego w tym, że na świecie dominuje szarość. Szarość, nostalgia i jakiś taki dziwny smutek, połączony z brakiem chęci do działania - tak często te właśnie odczucia dopadają nas właśnie jesienią.

Nie daj się jesieni!

Chandra może dopaść każdego z nas. Zwłaszcza, jeżeli związana jest nie z konkretnymi wydarzeniami z naszego życia, a właśnie z pogodą. Jesień nie bywa dla nas zbyt łaskawa. Jednak na ten stan rzeczy nie należy się godzić. Z jesiennym spadkiem nastroju warto walczyć. Tutaj w grę wchodzi nasze samopoczucie i zdrowie. Przecież, gdy jesteśmy osłabieni psychicznie i zwyczajnie niechętni do działania, osłabieniu ulega też nasz układ odpornościowy. A w tych okolicznościach, gdy za oknem zimno i deszczowo, już o krok od przeziębienia. Dlatego tak ważne jest to, by poradzić sobie z jesienną chandrą. A co nam, kobietom, najczęściej poprawia humor? Oczywiście zakupy!

Czas na zakupy!

Zakupy to coś, co bardzo poprawia nam humor. A jesienią zakupy przydadzą nam się nie tylko ze względu na poprawę humoru. Również ze względu na coraz bardziej pogarszającą się pogodę, opadającą temperaturę oraz nadchodzącą zimę. W takich okolicznościach warto zadbać o odpowiednie obuwie.

Jakie cechy powinno mieć idealne obuwie na zimę?

Botki na jesień trzeba dobrać wyjątkowo starannie. W końcu tu w grę wchodzi nasz komfort, bezpieczeństwo, a także elegancki wygląd. Dlatego dobór takiego obuwia wymaga starannego przemyślenia. Musimy dobrać buty pod panującą na zewnątrz pogodę, a także pod naszą odzież, zwłaszcza odzież wierzchnią. Botki na jesień zwyczajnie muszą pasować pod płaszcz czy kurtkę, do której chcemy nosić dane obuwie.

Dodatkowo ważną cechą botków na jesień jest ich izolacja. Kwestia izolacji i ochrony naszej nogi przed chłodem i wilgocią jest bardzo ważna. W końcu nie ma nic gorszego niż przemakające buty, w których ciągle jest nam zimno. Nie ma lepszej drogi ku chorobie, a przecież to właśnie choroby pragniemy uniknąć. Ważne jest też bezpieczeństwo. W deszczowych dniach bardzo łatwo o poślizg na mokrej powierzchni. A skoro tak to warto zadbać o to, by nasze buty miały odpowiednią, antypoślizgową powierzchnię. Nieważne czy pragniemy mieć jesienne botki na wysokim czy też płaskim obcasie - ich stabilność i dobra przyczepność do powierzchni to podstawa.