Sportowcy, a także amatorzy różnego rodzaju aktywności, coraz częściej sięgają po zupełnie nową kategorię ubrań – sportową odzież funkcyjną lub techniczną. Odzież techniczna, wyróżnia się całym mnóstwem fantastycznych cech, niezwykle przydatnych w czasie uprawnia sportu w wielu jego formach. Przykładem takiej odzieży technicznej jest odzież termoaktywna, która pomaga w ustabilizowania temperatury ciała osoby uprawiającej sport lub zmuszonej do większej aktywności fizycznej – narażonej na pocenie się. Odzież termoaktywna pomaga w ustabilizowaniu temperatury ciała z jednej strony poprzez izolację od czynników zewnętrznych tj. wilgoć, wiatr i zimno, z drugiej strony poprzez znakomity system wentylacji wewnętrznej, który pomaga w odprowadzaniu wilgoci z powierzchni skóry (potu) na zewnątrz tkaniny.

icebreaker merino

Jedną z firma specjalizujących się w produkcji odzieży termicznej i termoaktywnej jest nowozelandzka marka Icebreaker, której założycielem był Jeremy Moon. Przedsiębiorstwo założone w 1995 roku w Wellington w Nowej Zelandii jest dziś jednym największych producentów odzieży termicznej wykonywanej z wełny merynosów. Icebreaker merino to współcześnie synonim najlepszych jakościowo produktów dedykowanych dla miłośników sportów zimowych, podróżników, osób wspinających się po górach, uprawiających trekking lub podejmujących się innego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Międzynarodowy sukces marki to nie tylko zasługa doskonałej jakości produktów, które pierwotnie projektował Jeremy Moon. Nowy szef firmy - Rob Fyfe - pomógł w umiędzynarodowieniu produktu, odkrywając przed odzieżą wyprodukowaną z wełny merino zupełnie nowe rynki, również rynek polski.

Rzeczy, które potrafią oddychać to hit ostatnich lat. Widać wyraźny wzrost zapotrzebowania na tego typu produkty, tym bardziej, że faktycznie owe mityczne „oddychanie” nie jest w tym przypadku jedynie marketingowym trikiem, ale prawdziwą właściwością, która w zdecydowany sposób zwiększa komfort uprawiania sportu, zwłaszcza sportów zimowych. Wszystkich pasjonatów zapraszamy na http://merino-sklep.pl/