Marzysz o wyjątkowej talii osy, ale w każdej sukience czujesz się niekomfortowo i zbyt ciasno? Postaw na skuteczne rozwiązanie, które od setek lat stosują miliony kobiet na całym świecie.

Gorset

To taki element kobiecej bielizny, którego głównym zadaniem jest wyprofilowanie sylwetki, a właściwie kobiecej talii, tak, aby właścicielka była zadowolona. Najczęściej, gorset zapinany jest na ukryte haftki, metalowe klamry lub subtelne wiązania. W materiale ukryte są zazwyczaj pionowe fiszbiny, które pomagają w osiągnięciu wymarzonej figury. W historii, gorsety noszone były jako bielizna, która miała ukryć wszelkie mankamenty figury, w szczególności tak zwane boczki oraz uwydatnić biust, poprzez jego podniesienie. Współcześnie, gorset zakładany jest zarówno pod ubranie, jak i jako główna część kobiecego stroju. Dobrym połączeniem seksownej bielizny z eleganckim strojem, może być sukienka gorsetowa.

Sukienka gorsetowa

kobieta ubrana w sukienke gorsetowąTaki stylowy mariaż swoją popularność zdobył głównie w grupach, które swoim ubiorem wyrażają zainteresowanie muzyką rockową i punkiem. Sukienka gorsetowa ma przede wszystkim uwydatniać kobiece kształty i nadać mrocznego charakteru kreacji. Zapięcia sukienki pozwolą na optyczne wyszczuplenie sylwetki, dlatego bez najmniejszych przeszkód możesz ją założyć, nawet jeśli Twoja talia nie wygląda jak te z pierwszych stron modowych magazynów. Jeżeli pragniesz wyróżnić się na tle innych, sukienka gorsetowa wspaniale wyrazi Twój indywidualizm i pozwoli kroczyć własną modową ścieżką. Warto również dodać, że taka sukienka nie musi być wyłącznie czarna – obecnie na rynku znajdują się gorsetowe suknie ślubne, krótkie sukienki weselne czy seksowne mini. Dobrze dobrana sukienka gorsetowa, nie tylko pomoże w ukryciu mankamentów naszego ciała, ale również w utrzymaniu prawidłowej postawy.

Steampunk i gotyk

Ten niezwykle ciekawy i eklektyczny styl, charakteryzuje się ubraniami nawiązującymi do strojów żałobnych, wyrażających smutek, a jednocześnie siłę i zdecydowany indywidualizm. Steampunk, to nic innego jak umiłowanie epoki wiktoriańskiej, gdzie kultywowanie stylistyki maszyn parowych i zainteresowanie ówczesną techniką jest podstawą całej kultury. Sukienka gorsetowa, najlepiej ozdobiona metalowymi ćwiekami, czy skórzanymi paskami, to nieodłączny element każdej gotyckiej stylizacji, korespondujący z charakterystycznymi dodatkami, np. czarnym naszyjnikiem, czy koronkowymi rękawiczkami. Bogactwo wzorów i rodzajów materiału powoduje, że sukienka gorsetowa może być odpowiedzią na eleganckie, klasyczne sukienki wieczorowe, jak i codzienny, casualowy strój.