Długie, piękne, trwałe paznokcie pomalowane na stylowy kolor - każda kobieta o takich marzy. Nie dziwi więc, że coraz większą popularnością cieszy się manicure hybrydowy. Jedną z zalet takiego zabiegu jest fakt, że możemy wykonać go same w zaciszu naszego domu - zaopatrzyć musimy się jednak w odpowiednie narzędzia i akcesoria. Oprócz specjalnych lakierów najważniejszym elementem takiego kompletu jest oczywiście lampa do hybryd. Pytanie tylko jaką wybrać? Czy najodpowiedniejsza będzie lampa uv, lampa led,  a może łącząca zalety obu lampa uv led?

Siła hybryd

Połączenie żelu i lakieru utwardzonego mocą lampy daje niesamowite efekty - nawet kilka tygodni cieszenia się pięknymi, gładkimi paznokciami. Żeby jednak efekt był jak najlepszy, musimy zdecydować się na dobrej jakości produkty - nie tylko lakier, ale także, a może przede wszystkim, na odpowiednią lampę. Na rynku dostępne są różne modele w zależności od naszych potrzeb i oczywiście budżetu. Podstawowe rozróżnienie dotyczy rodzaju światła - wyróżnić można trzy rodzaje lamp: uv, led i lampy uv led. Lampa UV ma tę przewagę nad lampą LED, że nadaje się zarówno do utwardzenia hybryd, jak i lakierów żelowych. Jeśli więc myślimy o bardziej uniwersalnym urządzeniu, to warto zastanowić się nad tą opcją. Z drugiej strony świetlówki, w które wyposażona jest lampa UV, co jakiś czas muszą być wymienione. O wiele dłuższy jest także czas schnięcia lakieru - ok. 2-3 minut. Lampa LED, choć wykorzystywać ją możemy jedynie do paznokci hybrydowych, to jest urządzeniem energooszczędnym i działającym zdecydowanie szybciej - paznokcie są utwardzone w niecałą minutę.

Po co wybierać

Lampa UV LED to rozwiązanie dla tych, którzy nie uznają kompromisów i chcą korzystać zarówno z wielufunkcjonalności, jaką zapewnia lampa U, jak i niesamowitej szybkości i oszczędności lampy LED. Lampa UV LED stosowana może być więc zarówno do żeli, jak i hybryd, posiada niesamowicie długą żywotność i utwardza lakier już w kilkadziesiąt sekund. To świetny sprzęt dla osób, które lubią eksperymentować z technikami, które chcą próbować nowych rzeczy, a także dla tych, którzy zajmują się pielęgnacją paznokci na profesjonalnym czy pół-profesjonalnym poziomie. Jeśli więc nie lubimy wybierać i chcemy korzystać ze wszystkich zalet obu wersji, to lampa UV LED jest zdecydowanie czymś dla nas. Jest to tym bardziej kuszące rozwiązanie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że lampy UV LED nie są wcale o wiele droższe niż wersje wykorzystujące jedynie oświetlenie UV lub LED. Jeśli weźmiemy pod uwagę również fakt, że jest to jednorazowy wydatek, to zakup lampy UV LED jawi się raczej jako oszczędność dla kogoś, kto myśli o rozpoczęciu swojej przygody z paznokciami hybrydowymi i żelowymi.