Czasy kiedy do garnituru i eleganckich trzewików dobierało się białe skarpetki na szczęście minęły bezpowrotnie. Nadal jednak w naszej kulturze obraz ten pozostaje symbolem pewnej epoki, kultury i mody. Dzisiaj skarpetki mogą pozostać dyskretnie ukryte pod dłuższą nogawką bądź same w sobie stanowić interesujący a może nawet zaskakujący dodatek. Z pozoru niepasujące do niczego, kolorowe skarpetki to bowiem zdecydowanie ostatni krzyk mody i świadectwo dobrego gustu. Na jakie kolory, wzory i motywy warto zwrócić szczególną uwagę?

Geometrycznie czyli elegancko

W przypadku odważnych, wzorzystych skarpetek warto zachować odrobinę zdrowego rozsądku by nie przesadzić. Zbyt krzykliwe wzory mogą wywołać wręcz groteskowy efekt. Z pewnością jednak doskonale sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju wzory geometryczne takie jak koła, romby, trójkąty czy kwadraty. Tego typu faktura, nawet w wersji wielobarwnej pozostanie elegancja.

Motyw bajkowy czy ulubiony bohater?

Dobrane do garnituru skarpetki z motywem pochodzącym z naszej ulubionej bajki czy filmu z pewnością nadadzą całej stylizacji bardziej spersonalizowanego charakteru. Nie wszystko jednak jest tutaj dopuszczalne. Tak naprawdę warto zdecydować się na wybór motywu, który w niewielkich odstępach będzie się powtarzał niż wkładać skarpetki z np. jednym dużym Minionkiem. Ogólnie jeżeli chodzi o bohaterów, to dopuszczalne będą chyba wyłącznie tak kultowe postacie jak Supermen czy Batman – są to jednak motywy już mocno oklepane.

Kolor ma znaczenie

Dobierając najbardziej nawet szalone i oryginalne skarpetki do naszego garnituru warto pamiętać, iż nadal ma to być stylizacja elegancka i skomponowana ze smakiem. Dlatego dobrane do niej skarpetki kolorem powinny nawiązywać do innych elementów garderoby, np. butów lub spodni. Mogą się również komponować z koszulą. Bez względu na to zatem z czym zechcemy skomponować nasze skarpetki pamiętajmy tylko o jednym – aby kolorem nie były one całkowicie oderwane od rzeczywistości. Nawet osoby lubujące się w bardzo klasycznym i niezobowiązującym stylu powinny przemyśleć dobór kolorowych skarpetek do garnituru. W ostatnich bowiem czasach moda zmierza w tym kierunku, że bardziej zaskakujące może okazać się noszenie stonowanych, jednokolorowych skarpetek, kolorem dobranych do koloru nogawki niż ich wielobarwnych, wzorzystych wersji. Wybór w tej dziedzinie jest natomiast tak bogaty, że z pewnością nikt nie będzie miał problemu ze znalezieniem dodatków idealnych dla siebie. Zarówno bowiem butiki specjalizujące się w modzie eleganckiej, jak i każdy sklep z bielizną męską stara się sprostać oczekiwaniom swoich klientów.