Na co dzień nosimy przede wszystkim skarpetki wygodne, często nie zastanawiając się jednak, z jakich materiałów są wykonane oraz jakie mają dodatkowe cechy. Sprawdźmy, co jest istotne w przypadku skarpetek. Przede wszystkim warto mieć na uwadze, że idealne skarpetki muszą być pasujące na naszą stopę. Ta kwestia nie podlega żadnych dyskusjom, dlatego też weźmiemy ją za oczywistą i przejdziemy dalej.

Odpowiedni materiał

Co to znaczy, że materiał na skarpetki jest odpowiedni? Przede wszystkim musi być dopasowany do swojego przeznaczenia oraz potrzeb. W przypadku skarpetek codziennych wystarczy bawełna z dodatkiem elastanu, który wspomoże przyleganie do stopy. Z kolei do sukienek czy spódnic lepiej nadadzą się stopki z mieszanek podobnych do rajstop. W góry zaś wybierzemy skarpetki z jonami srebrna oraz specjalnym splotem włókien.

Dodatkowe cechy

Przede wszystkim skarpetki nie powinny w obwodzie, szczególnie na ściągaczu, powodować bolesnych otarć i silnie uciskać na skórę; może to wywoływać nawet problemy z krążeniem. Szwy przy palcach również nie powinny powodować otarć, zwłaszcza u dzieci; na skarpetki domowe dla najmłodszych warto wybierać te z punktami antypoślizgowymi.