Dobór obuwia dla dam

Niegdyś buty były uważane za symbol prawdziwego luksusu. Nie tak dawno temu przecież polscy chłopi chodzili głównie boso, a buty zakładali jedynie przed wejściem do kościoła. Po czym po wyjściu z tego kościoła buty zdejmowali i do domu szli już na boso.

Dzisiaj na szczęście nie jest w Polsce tak źle z butami. Choć buty nadal potrafią stanowić pewien symbol. Wszystko zależy od tego, na jakie obuwie się zdecydujemy.

Rola obuwia w naszym życiu

damskie kozakiNiegdyś obuwie pełniło jedynie funkcje ochronne stopy. Potem było wyznacznikiem prestiżu. A jak jest teraz? W obecnych czasach, można śmiało powiedzieć, że obuwie stara się łączyć obie te funkcje w perfekcyjnej symbiozie. Wymusza to sam rynek obuwniczy, który pełen jest konkurencji i coraz bardziej i bardziej wymagający konsumenci.

Jaki prestiż wiąże się z obuwiem?, mógłby zapytać ktoś, przecież obuwie jest jedną z najbardziej podstawowych rzeczy w naszym ubiorze. To oczywiście prawda, jednak jest pewna dość istotna różnica między butami za kilka złotych z kosza na przecenie, a butami za kilkaset złotych, oraz butami, za które ceny sięgają rzędu tysięcy.

Dlatego właśnie obuwie, jak każda inna rzecz, nadal może być i jest oznaką pewnego prestiżu.

Jak dobrać obuwie?

Dobór odpowiedniego obuwia to nie jest wcale taka łatwa sprawa, jak mogłoby się zdawać na pierwszy rzut oka. Należy przecież znać nie tylko rozmiar stopy, by móc kupić obuwie dopasowane do jej wielkości. To absolutne minimum. Osoby, które chcą być modne, eleganckie i mierzą zwyczajnie wyżej, muszą przestrzegać szeregu innych reguł. Muszą potrafić dopasować buty do okazji - nawet najpiękniejsze białe buty na pogrzebie będą ogromnym nietaktem i wyrazem kompletnej ignorancji, a nie naszego dobrego smaku i wyczucia stylu. Muszą też być dopasowane do reszty stroju - damskie kozaki(http://www.merg.pl/pol_m_Buty-Damskie_Kozaki-196.html) do letniej, delikatnej sukienki niekoniecznie muszą pasować. Ale te same kozaki mogą prezentować się zjawiskowo, gdy nasza stylizacja jest już bardziej jesienna bądź zimowa.

Wszystkim rządzi więc nasz zdrowy rozsądek i znajomość pewnego odzieżowego savoire-vivru.