Lato to okres, kiedy dziewczynki i kobiety uwielbiają nosić modne sukienki i spódniczki czyli wszystko to, co wygląda na nich kobieco, a jednocześnie sprawia, że czują się swobodnie. Wysokie temperatury nie sprzyjają obcisłym spodniom czy opiętym bluzeczkom. Podczas tej pory roku panie zdecydowanie bardziej wolą wybrać luźną, przewiewną sukienkę, które tego lata są najmodniejsze.

Sukienki mogą być mini, midi i maksi - dla każdego, coś innego. Nastolatki zazwyczaj wybierają sukienki mini, ponieważ czują wysoką potrzebę podobania się innym osobom, a taki strój jak najbardziej sprzyja podziwianiu. Bardzo wiele kobiet decyduje się również na sukienki maksi, czyli takie do ziemi. Najwięcej pań w tego rodzaju sukienkach możemy spotkać w nadmorskich kurortach, na plaży bądź nad jeziorem. Sukienki maksi noszone latem są zazwyczaj pięknie zdobione, kwieciste i przede wszystkim wykonane z cienkiego, przewiewnego materiału.

Modne sukienki to jednak nie tylko te, noszone na co dzień. Każda kobieta musi czasem ubrać się bardziej elegancko np. na wesele koleżanki czy na wyjście do teatru z mężem. Wtedy sukienka również jest bardzo mile widziana. Ale czy wypada do teatru iść w kwiecistej, letniej sukience? Zgodnie z panującymi obyczajami - nie bardzo. Modna sukienka nie musi być sukienką dopasowaną do sezonu czy panującej mody. Są sytuacje, które obligują nas do założenia czegoś bardziej "stosownego". Do teatru najbardziej odpowiednia będzie elegancka sukienka, w stonowanych barwach. Inaczej sprawa ma się z imprezami okolicznościowymi takimi, jak np. wesele. Tutaj kolor nie gra roli, sukienka może być w każdym koloru tęczy, nie wypada jedynie ubrać sukienki w kolorze białym, kolor ten zarezerwowany jest tylko i wyłącznie dla Panny Młodej.

Każda kobieta każdego dnia chce wyglądać ładnie i modnie. Panie latem mają okazję pokazać swoje wdzięki ubierając sukienki, spódniczki i inne kuse stroje. Należy jedynie pamiętać, aby strój adekwatny był do okazji. Inaczej wypada ubrać się na plażę, a inaczej na firmowy bankiet.